Przepustnica PRA daje więcej korzyści niż większość przepustnic dostępnych na rynku. W porównaniu do tradycyjnej przepustnicy irys lub przepustnic płaszczyznowych, przepustnica PRA ma kompaktowy rozmiar, charakteryzuje się cichą pracą oraz prostotą regulacji, jest łatwa w obsłudze i może być zastosowana jako dysza nawiewna.

PRA: Najprawdopodobniej najlepsza przepustnica na świecie
PRAKompaktowa przepustnica
Przepustnica PRA jest kompaktowa – jeśli w dostępnej przestrzeni mieści się kanał wentylacyjny, to zmieści się także PRA. Dowolna tradycyjna przepustnica iris wymaga dużej ilości miejsca na wokół kanału: średnio 1,3 nominalnego rozmiaru dla dużych średnic i nawet do 1,6 raza więcej dla małych średnic. W praktyce znalezienie dodatkowej przestrzeni zwykle okazuje się być dużym wyzwaniem.

PRA jako dysza nawiewna
PRA doskonale sprawdza się jako dysza nawiewna. Unikalny stożkowy kształt elementu regulacyjnego pozwala na ukształtowanie wyjątkowo długiego zasięgu powietrza. Co więcej, PRA pozwala na regulację zasięgu. PRA jest idealnym zastosowaniem dla przemysłu, gdzie wymagane są duże zasięgi. Możliwe jest także zastosowanie przepustnic PRA jako głównego zespołu nawiewnego dla wysokich budynków, takich jak centra handlowe bądź hale sportowe.

Najprostsza w obsłudze
PRA posiada najprostszy dostępny sposób regulacji. Natężenie przepływu jest ustawiane za pomocą pokrętła (bez użycia dodatkowych narzędzi). Natężenie przepływu jest określane na podstawie pomiaru różnicy ciśnień na elementach pomiarowych. Dzięki konstrukcji przepustnicy, narzędzia do czyszczenia kanałów wentylacyjnych mogą być stosowane bez zdejmowania przepustnicy z kanału. PRA może być także wyposażone w otwór rewizyjny (model PRA/R), aby umożliwić czyszczenie kanału wentylacyjnego. Znacznik położenia umożliwia ponowne ustawienie przepustnicy w położeniu, w którym była przed czyszczeniem.

PRA w skrócie
- Doskonała do stabilizowania, regulacji i pomiaru natężenia przepływu powietrza
- Prosta i szybka regulacja, bez użycia narzędzi
- Dokładny pomiar natężenia przepływu
- Samoblokujący mechanizm nastawiający, ustalone położenie może być blokowane śrubą.
- Zakres temperatur pracy od -30 °C do +70 °C
- Testowana zgodnie z normą EN1751
- Szczelność obudowy odpowiada wymaganiom dla klasy C normy EN 1751
- Wyprodukowana ze stali ocynkowanej, z użyciem elementów z tworzywa ABS

Dostrzeż korzyści i wybierz PRA
Kiedy szukasz cichej przepustnicy powietrza, która jest prosta w regulacji, ma kompaktowy rozmiar i jednocześnie jest produkowana według najwyższych standardów, przepustnica PRA będzie właściwym wyborem. Za pomocą tabeli szybkiego doboru, możesz wybrać produkt dopasowany do twojego projektu.

Cicha przepustnica
W porównaniu z przepustnicami irys, PRA jest cichsza, dzięki znikomym zmianom przepływu powietrza. PRA może pracować w warunkach dużej różnicy ciśnień lub przyjąć wyższy przepływ powietrza na tym samym poziomie głośności. Jest to argument wystarczający, żeby zainstalować PRA bez dodatkowych materiałów wytłumiających, koniecznych przy zastosowaniu przepustnicy iris.
Źródło: Halton Sp. z o.o.