Nowa linia sprężarek ZRH produkowanych przez Copeland jest dedykowana pasażerom kolei.


Firma Emerson Climate Technologies na trwających od wczoraj (18.10) w Norymberdze Międzynarodowych Targach Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji IKK 2006 (hala 5, pawilon 5-103/-107) przedstawia kilka innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie klimatyzacji i chłodnictwa. Są to sprężarki ZO z czynnikiem chłodniczym CO2, nowy typ jednostek zewnętrznych Eazycool, nowa seria sprężarek ZBD oraz horyzontalna sprężarka pozioma ZRH Copeland.
Copeland wprowadził na rynek drugą generację poziomych sprężarek bębnowych przeznaczonych do instalacji klimatyzacyjnych wagonów kolejowych. Nową linię sprężarek ZRH zadedykowano klientom kolei. Celem jest podniesienie komfortu pasażerów - klimatyzacja przedziałów w wagonach staje się w wielu krajach koniecznością i standardem. Jednocześnie przestrzeń pasażerska powinna być maksymalizowana – stąd wynikają niewielkie wymiary (wysokość poniżej 250 mm) sprężarki i jej horyzontalny układ.

Pozioma sprężarka ZRH Copeland
Moc nowej sprężarki ZRH waha się od 10 do 15 kW. Urządzenie pracuje na czynniku chłodniczym R407C. Sprężarki ZRH bazują na dobrze sprawdzonej „technologii zgodnej spirali”. W porównaniu z asortymentem pionowych sprężarek Copeland seria ZRH jest wyposażona np. w przesuwane pompy olejowe, zaprojektowane dla specyficznych potrzeb poziomego montażu w niewielkich przestrzeniach wagonów.COPELAND to światowy lider w produkcji sprężarek dla chłodnictwa i klimatyzacji. Przez ponad 80 lat firma COPELAND wprowadziła na rynek innowacyjną technologię, poczynając od pierwszych sprężarek pół-hermetycznych i hermetycznych w latach 1940-tych i 1950-tych, aż po wysokowydajne sprężarki DISCUS i sprężarki do urządzeń klimatyzacyjnych w latach 1980-tych i 1990-tych. Jako zdecydowany lider w technologii sprężarek rotacyjnych, zrewolucjonizowała tę dziedzinę przemysłu za sprawą sprężarek spiralnych z ich niezrównaną wydajnością i niezawodnością. O czołowej pozycji firmy Copeland świadczy przeszło 20 milionów sprężarek zainstalowanych na całym świecie. Producent dostosował wszystkie produkty do pracy na ekologicznych czynnikach chłodniczych HFC. Copeland jest aktualnie częścią grupy Emerson Climate Technologies