Projekt ustawy o efektywności energetycznej, który był niemal gotowy, zostanie znacząco zmieniony - mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska, wiceminister gospodarki.

- Projekt ustawy o efektywności energetycznej, który był niemal gotowy, został zawrócony z wewnątrz resortowej ścieżki legislacyjnej celem dostosowania do aktualnej sytuacji gospodarczej. W czasie, kiedy rozmawiamy o tym co zrobić, aby energia była tańsza nie możemy wprowadzać kolejnych cenotwóczych elementów, a takim byłyby tzw. białe certyfikaty - mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska, wiceminister gospodarki.

Minister Strzelec-Łobodzińska przekonuje, że wprowadzenie białych certyfikatów w proponowanej poprzednio formie doprowadziłoby do tego, że odbiorcy energii musieliby ponosić dodatkowe koszty.

Białe certyfikaty w nowym projekcie ustawy jednak się znajdą, jak wyjaśnia minister Strzelec-Łobodzińska obecnie w resorcie gospodarki trwają prace nad stworzeniem algorytmu wyliczania wartości białych certyfikatów.
Projekt ustawy przewidywał także, że powołana zostanie specjalna agencja, mająca odpowiadać za realizację polityki zwiększania efektywności energetycznej. Jak mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska w nowym projekcie agencji prawdopodobnie nie będzie.

Czytaj więcej na stronie: http://www.wnp.pl/wiadomosci/75336.html

Więcej informacji z branży budowlanej znajdziesz w portalu wnp.pl
http://budownictwo.wnp.pl/
Źródło: Nowy Przemysł