Nową firmę włączyła do swojej grupy polska część koncernu ABB - poinformowało biuro prasowe koncernu. Firma ta, która otrzymała nazwę ABB Bovent, powstała z połączenia firm Eco-Klima i Bovent z Piaseczna koło Warszawy.

ABB kupiło od prywatnego właściciela obu firm 100 proc. udziałów. Koncern nie ujawnia wartości kontraktu, bo w umowie zawarto klauzule tajemnicy handlowej.
ABB zajmuje sie dostawą systemów przesyłu i dystrybucji energii, automatyki, systemów dla przedsiębiorstw naftowych i gazowniczych, rafinerii, instalacji budowlanych i usług finansowych.
Nowa spółka ABB będzie działać w segmencie instalacji budowlanych koncernu i zajmować się budową urządzeń oraz systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zakład produkcyjny ABB Bovent znajduje się w Piasecznie, natomiast biuro techniczne i marketingowe - w Warszawie.
ABB Bovent zatrudnia obecnie 30 osób, ale ponieważ ABB spodziewa sie w ciągu trzech lat zwielokrotnienia obrotów, zatrudnienie w nowej spółce będzie systematycznie zwiększane - poinformowala Beata Kopczyńska, rzecznik ABB.
W Polsce ABB zatrudnia obecnie prawie cztery tys. osob w 14 firmach. W ubiegłym roku uzyskało zamówienia na kwote 2804 mln zł. Grupa ABB działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 165 tys. osób.