Prowadzisz firmę, jesteś managerem i szukasz sposobu na walkę z kryzysem? Skuteczną metodą na przetrwanie w tych trudnych czasach jest innowacyjne podejście do swojej działalności. Nie wiesz jak to osiągnąć? Poproś o radę firmę konsultingową.

Postaw na innowacyjność i wygraj z kryzysem
"Nie boimy się kryzysu, wręcz przeciwnie - obecna sytuacja gospodarcza mobilizuje nas do szukania nowych rozwiązań i niestandardowego myślenia" - twierdzi Katarzyna Kordoń Prezes firmy konsultingowej K&K Selekt. Znany ekspert ds. zarządzania Peter Drucker określił innwacyjność jako szczególne narzędzie przedsiębiorców, za pomocą którego ze zmiany czynią okazję do podjęcia nowej działalności gospodarczej lub do świadczenie nowych usług. Dlatego obecnie w czasach recesji w relatywnie lepszej sytuacji znajdują się te firmy, które innowacyjność i kreatywność wpisały w swoją misję. To właśnie te przedsiębiorstwa wyznaczają kierunki rozwoju w swojej branży i stają się pionierami nowych produktów i usług.

Firmy konsultingowe i doradcze z definicji ściśle wyspecjalizowane, świadczące profesjonalne usługi w swojej dziedzinie są szczególnie zobowiązane do oferowania swoim klientom nowych i innowacyjnych rozwiązań. Tym lepiej i dla firm konsultingowych i ich klientów jeżeli innowacyjne usługi doradcze są nagradzane. Zyskują bowiem zwłaszcza firmy, które korzystają z dobrodziejstw jakie daje innowacja. Doskonałym przykładem jest firma konsultingowa K&K Selekt Sp. z o.o., która 2 grudnia br. otrzymała prestiżową nagrodę Krajowego Lidera Innowacji 2009r. w kategorii Innowacyjna Usługa. Prezes Zarządu K&K Selekt Katarzyna Kordoń odbierając nagrodę powiedziała: "Innowacja to nasza wspólna przyszłość. Tą idee zaszczepiamy naszym klientom i wspólnie odnosimy sukcesy" i przedstawiła specyfikę usługi, którą oferuje K&K Selekt: "Poprzez nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami produkcyjnymi z Azji ( Nepal, Indie, Chiny, Filipiny, Korea Północna) wypracowaliśmy nową koncepcję usługi polegającej na kojarzeniu polskiej firmy borykającej się z niedoborem pracowników produkcyjnych z firmą azjatycką delegującą do Polski swoich specjalistów. Efektem tej współpracy jest realizacja na rzecz polskiej firmy tzw. projektu przemysłowego przez pracowników delegowanych przez Partnera z Azji".

Usługa oferowana przez K&K Selekt ma charakter innowacyjny w stosunku do wcześniej prowadzonej działalności firmy oraz rozwiązań proponowanych przez konkurencję. To sprawdzona i alternatywna metoda z dziedziny HR, po zastosowaniu której znika problem braków kadrowych, obniżają się koszty produkcji i zwiększając konkurencyjność firmy i jej zyski. "K&K Selekt Sp. z o.o. z dumą odnosi się do faktu, że pomaga polskim firmom uzyskać lub utrzymać ciężko zdobyte pozycje na rynkach międzynarodowych bez konieczności przenoszenia własnych fabryk na wschód lub do Azji aby oferować produkty o europejskiej jakości po azjatyckiej cenie!" - dodała Katarzyna Kordoń.

Źródło: ''