Zasada działania nawiewników wyporowych, kryteriach ich doboru, lokalizacja w pomieszczeniu, obliczenia instalacji wentylacyjnych, projektowanie i użytkowanie instalacji klimatyzacji z klimakonwektorami - oto niektóre zagadnienia zawarte w poradnikach publikowanych przez firmę GRYFIT.

Poradniki GRYFIT dla projektantów
PORADNIK WENTYLACJI WYPOROWEJ to poręczna lektura zawierająca wiedzę o zasadzie działania nawiewników wyporowych, kryteriach ich doboru, lokalizacji w pomieszczeniu, obliczeniach i doborach. Stanowi źródło najpotrzebniejszych informacji dla projektantów instalacji wyporowych. Dodatkowo poradnik zawiera zdjęcia z ciekawych aranżacji pomieszczeń, które zostały wykonane w oparciu o nawiewniki wyporowe. Poradnik przedstawia, krok po kroku, sposób doboru nawiewników wyporowych w programie GRYFITAIR.
PORADNIK WENTYLACJI WYPOROWEJ dostępny jest po zalogowaniu na stronie www.gryfit.comKLIMAKONWEKTORY WENTYLATOROWE – PORADNIK PROJEKTANTA to kompendium wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z projektowaniem i użytkowaniem instalacji klimatyzacji przy użyciu klimakonwektorów wentylatorowych. Podręcznik rozważa najważniejsze aspekty projektowania tego typu instalacji m.in. dobór parametrów pracy urządzeń i ich wpływ na wydajność, metody regulacji hydraulicznej, automatykę. Znajduje się w nim także rozdział poświęcony zagadnieniom związanym z akustyką w zwięzły sposób przybliżający jej istotny wpływ na projektowanie klimakonwektorów wentylatorowych.
KLIMAKONWEKTORY WENTYLATOROWE – PORADNIK PROJEKTANTA dostępny jest po zalogowaniu na stronie www.gryfit.com

Źródło: GRYFIT