Inwestor, lokalizacja, okoliczna infrastruktura, cena za metr kwadratowy – to nie wszystkie elementy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, szukając nowego mieszkania. Niezwykle istotny jest również standard budynku, czyli między innymi sposób jego ogrzewania. Czym kierować się przy wyborze mieszkania – podpowiadają w specjalnym poradniku „Mieszkaj ciepło!” eksperci kampanii Warszawskie Ciepło.

Poradnik
- Osoby kupujące mieszkanie, bez względu na to, czy jest to inwestycja z rynku wtórnego, czy z pierwotnego, powinny zwrócić uwagę na dwa czynniki. Po pierwsze, w jaki sposób budynek będzie zasilany w ciepło – czy za pomocą instalacji elektrycznej, czy będą to indywidualne kotłownie korzystające z gazu lub oleju opałowego, czy też będzie to ciepło sieciowe z miejskiej sieci ciepłowniczej. Po drugie, powinny zapytać dewelopera lub administrację o efektywność energetyczną budynku, np. czy przeszedł on termomodernizację – wyjaśnia Piotr Stachowiak, ekspert kampanii Warszawskie Ciepło.

Więcej przydatnych informacji w Poradniku "Mieszkaj ciepło!", który dostępny jest pod adresem www.warszawskiecieplo.pl/mieszkajcieplo.html
Zapraszamy do lektury!

Mieszkaj ciepło!