FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA to jedyna w kraju wystawa w branży poświęconą wyłącznie tematyce wentylacji i klimatyzacji. Uczestnictwo w FORUM - SALONIE zadeklarowało już 109 wystawców!


Seminaria szkoleniowe i wystawa producentów FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA to największa w Polsce specjalistyczna ekspozycja prezentująca wyłącznie technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną. Szósta edycja FORUM odbędzie się w dniach 18-19 marca 2008 roku w Warszawie, w Centrum Kongresowo-Hotelowym "Gromada" przy ul. 17 Stycznia 32.


FORUM w 2008 roku po raz trzeci towarzyszyć będzie SALON KLIMATYZACJA – wystawa, na której swoją ofertę prezentują dostawcy urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Uczestnictwo w FORUM - SALONIE zadeklarowało już 109 wystawców (stan na 29.02.2008):

AC-KLIMA
AERECO WENTYLACJA
AIR SPIRALO
ALFACO POLSKA
ALNOR SYSTEM WENTYLACJI
ALTER
ALTERNATYWNE SYSTEMY KOMFORTU
ARCELORMITTAL
ARMACELL POLAND
ASPEKT
ATMOPOMIAR
AZ KLIMA
B&L INTERNATIONAL
BELIMO SIŁOWNIKI
BH-RES
BSH-KLIMA POLSKA
CENTRUM KLIMA
CIAT
CLINIKKA
CONEL
CWK
DACPOL
DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND
DARCO
DST POLSKA
EKOKLIMAX-PROJEKT
ELBAS
ELEKTRONIKA
ELEKTROR AIRSYSTEMS
ELTA POLSKA
ELVENT
EMERSON NETWORK POWER
EMKA-REKUPERATORY
EUFILTER
EUROAIR
FAST-POLSKA
FINCOMFORT POLSKA
FISCHERPOLSKA
FLUID DESK
FRAPOL
GEOCLIMA SYSTEMY KLIMATYZACYJNE
GLOBAL-TECH
GRASSO
GREKA
GRUPA ALFRED MOLL
GRYFITLAB
HALTON
HARMANN VENTILATOREN
HI-POL
HIDRIA POLSKA
HILTI POLSKA
HTS
IGLOTECH
ISTPOL
JEVEN
JUWENT
K-FLEX POLSKA
KARPOL
KIMO
KLIMA-THERM
KLIMASTAR ENGINEERING
KLIMAT SOLEC
KLIMAWENT
KLIMWENT
KLINGENBURG
KONWEKTOR
LBF TECHNIKA WENTYLACYJNA
LENZE-ROTIW
LINDAB
MAXAIR HVAC TECHNIC
MERCOR
METALOWIEC
METALPLAST TARNOWSKIE GÓRY
ONNINEN
PAROC POLSKA
PRO-ORGANIKA
PRO-VENT
QUATROVENT
RC POLSKA
ROSENBERG KLIMA POLSKA
SIEMENS
SIGARTH
SIGMAWENT
SMAY
STRULIK
SWEGON
SYSTEMAIR
TEST-THERM
TESTO
THERMAFLEX IZOLACJI
TRELLEBORG
TROX
UNIWERSAL
VENTURE INDUSTRIES
WENTOPRODUKT
WILLI
WOLF - TECHNIKA GRZEWCZA
ZIEHL-ABEGG POLSKA

Wsparcia medialnego udzielaj FORUM - SALONOWI w sumie jedenaście organizacji, pism technicznych i serwisów internetowych liczących się na rynku branżowym. Będą one miały swoje stoiska na wystawie 2008. Specjalny patronat nad tegorocznym FORUM objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Wiesław Leśniakiewicz. Podczas Forum Wentylacja - Salon Kimatyzacja odbędzie się specjalne seminarium poświęcone wentylacji pożarowej. Wśród prelegentów referujących zagadnienia wentylacji pożarowej znajdą się przedstawiciele Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Instytutu Techniki Budowlanej, Politechniki Warszawskiej oraz rzeczoznawcy do spraw ochrony przeciwpożarowej.
FORUM WENTYLACJA jest spotkaniem, na które licznie przybywają specjaliści z branży. Wśród zwiedzających dominują projektanci, instalatorzy, produceni i handlowcy branżowi oraz wszelkiego typu specjaliści zajmujący się zagadnieniami wentylacji i klimatyzacji.
Ubiegłoroczna edycja FORUM - SALONU była rekordowa pod względem wielkości wystawy (2300 m²), liczby wystawców (111 wystawców, w tym 97 firm produkcyjnych i handlowych) i liczby zwiedzających (około 1900 osób).
Nie jest znany jeszcze szczegółowy program seminariów. Seminaria dotyczyć będą:
- najnowszych zmian w przepisach dotyczących - projekty nowych rozporządzeń w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki oraz w sprawie zakresu i formy projektu budowlanego;
- założeń do metodologii obliczania zapotrzebowania na energię w budynkach (pod kątem wentylacji i klimatyzacji), na potrzeby certyfikacji energetycznej;
- wentylacji pożarowej – zmianach w przepisach i normach, wymogów dotyczących odbiorów, nowych technologii;
- nowości technologicznych w wentylacji i klimatyzacji;
- utrzymania instalacji HVAC – między innymi problematyki utrzymania czystości i sprawności technicznej, zasady certyfikacji personelu i firm z branży chłodnictwa i klimatyzacji w świetle nowych regulacji prawnych Unii Europejskiej; ekologicznych zamienników typu HFC za wycofywane z użycia czynniki chłodnicze HCFC;
Specjalnie dla instalatorów przygotowano seminarium poświęcone projektowaniu i wykonawstwu małych instalacji klimatyzacyjnych.
Seminaria odbywające się podczas FORUM tradycyjnie poprowadzą doświadczeni specjaliści reprezentujący uczelnie, instytucje i przedsiębiorstwa specjalizujące się w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji.
Jak co roku odwiedzający FORUM i SALONU wystawę oraz seminaria będą mogli zdobyć wartościowe nagrody, a osoby głosujące w Konkursie na najciekawszy produkt wylosować atrakcyjne upominki. Wśród projektantów rozlosowane zostaną profesjonalne programy do projektowania instalacji, a wśród instalatorów profesjonalne elektronarzędzia. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog wystawców (drukowany i na płycie CD), materiały informacyjne oraz najnowsze wydanie branżowego biuletynu "Cyrkulacje".
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja (www.wentylacja.org.pl) - zrzeszenie osób związanych z branżą wentylacyjną.
Szczegółowy program seminariów, lista wystawców oraz inne ważne informacje dotyczące imprezy zamieszczane są na stronie internetowej www.forumwentylacja.pl.