Tradycyjny, opalany drewnem kominek wymaga odpowiednich warunków, spełnianych już na etapie prac budowlanych. Dziś urodą paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny. Na dowolną aranżację tego integralnego elementu wystroju wnętrza pozwolą nowości marki Optiflame – kominki do zabudowy z efektem Opti - Myst®.

Pomysł na miarę każdego wnętrza - nowe kominki do zabudowy marki Optiflame z efektem Opti-Myst®
Nowości marki Optiflame

Chesford, Danville Brass, Danville Black oraz Cavendish to najnowsze kominki elektryczne, wprowadzone w marcu tego roku do oferty firmy Glen Dimplex Polska. Cztery nowe modele to kominki przystosowane do zabudowy. Stosując odpowiednią aranżację można zatem wpasować je w każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalną, pełną ciepła atmosferę. Wkomponowanie ich w wystrój jest wyjątkowo łatwe dzięki ich unikalnej, eleganckiej kolorystyce. Utrzymane w barwach mosiądzu kominki Cavendish oraz Danville Brass sprawdzą się w stylizacji klasycznej, natomiast chromowana oprawa kominka Chesford oraz czarna kominka Danville Black świetnie wpasuje się w bardziej nowoczesny i minimalistyczny wystrój wnętrza.

Domowe ognisko na zawołanie – Opti-myst® i Optiglo®

Największą zaletą nowych modeli kominków do zabudowy jest zastosowany w nich opatentowany, efekt Opti-myst®, będący wynikiem wieloletnich prac nad stworzeniem doskonałej iluzji prawdziwego płomienia i dymu. Jej podstawą jest mechanizm bazujący na ultradźwiękach – wykorzystując umieszczoną w pojemniku wodę produkują mgłę, która, odpowiednio podświetlona, daje realistyczny efekt rozpalonego ogniska. Jest to obraz przestrzenny, w przypadku modeli Cavendish i Chesford możliwy do podziwiania z boku. Efekt Opti-myst® nie generuje żadnych dźwięków, a jego intensywność może być w nowych modelach dowolnie regulowana. Dwa spośród nowych kominków – Cavendish i Chesford wyposażone zostały ponadto w innowacyjny efekt Optiglo®. Umieszczone w palenisku polana podświetlone zostały diodami LED, które symulują efekt migoczącego się żaru.

Wygoda użytkowania

Nowe modele kominków Optiflame wpływają nie tylko na urodę i ciepło domowego ogniska. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują również tak dziś ważną wygodę użytkowania. Obsługiwane zdalnie za pomocą pilota kominki praktycznie nie wymagają konserwacji – jedyną konieczną czynnością jest regularne napełnianie pojemnika o pojemności 1,3 litra wodą czy też nieczęsta wymiana żarówek. Nie można również zapomnieć o wyjątkowych zaletach samej ich konstrukcji. Zasilane elektrycznie modele nadają się do każdego pomieszczenia, gdzie znajduje się gniazdko a ich wyjątkowa kolorystyka, utrzymana w barwach mosiądzu, czerni i chromu, pozwoli wpasować je w pokój o każdej aranżacji. Ponad to, zdecydowanie oszczędniejsze niż tradycyjne kominki, najnowsze propozycje marki Optiflame wymagają jedynie niewielkich nakładów na energię elektryczną. Nie generują dymu i żaru, są więc również bezpieczniejsze w użytkowaniu, co liczy się szczególnie tam, gdzie po mieszkaniu biegają dzieci.
Kominki Danville, Chesford i Cavendish to rozwiązanie odpowiednie na cały rok. Wyposażone zostały w termowentylatory o mocy 1 – 2kW, dzięki którym swobodnie uruchomić można funkcję grzania z możliwością regulacji jego natężenia. Optyczne efekty Opti-myst® i Optiglo® są od tej funkcji całkowicie niezależne, urodą samego rozżarzonego paleniska można więc cieszyć się również latem. Proste w montażu i użytkowaniu, umieszczone w odpowiedniej oprawie, najnowsze propozycje marki Optiflame, stanowić będą zatem gustowne i funkcjonalne dopełnienie każdego pokoju, nadając mu atmosferę ciepła i unikalnej elegancji.

Nowości w ofercie firmy Glen Dimpex:
Elektryczny wkład kominkowy Danville Black
Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
Typ: do zabudowy
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 620 x 520 x 231 mm
Moc grzewcza: 2,0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 2 490 zł

Elektryczny wkład kominkowy Danville Brass
Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®
Typ: do zabudowy
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 620 x 520 x 231 mm
Moc grzewcza: 2,0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 2 590 zł
Elektryczny wkład kominkowy Cavendish
Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®, efekt Optiglo®
Typ: do zabudowy
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 657 x 590 x 330 mm
Moc grzewcza: 2,0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 4 590 zł
Elektryczny wkład kominkowy Chesford
Trójwymiarowy efekt płomienia Opti-Myst®, efekt Optiglo®
Typ: do zabudowy
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 657 x 590 x 310 mm
Moc grzewcza: 2,0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 212 W
Cena brutto: 4 290 zł


Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami.
Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
Ul. Strzeszyńska 33
60-479 Poznań
tel. 61 842 58 05
www.optiflame.com.plŹródło: ''