Nagroda dla gruntowych pomp ciepła Junkers Pompy TM-1 najlepszym produktem roku 2011 w kategorii Systemy grzewcze według czytelników magazynu Systemy Instalacyjne

Pompy TM-1marki Junkers nagrodzone
Gruntowe pompy ciepła typu TM-1 marki Junkers zwyciężyły w kategorii Systemy grzewcze konkursu „SYSTEM INSTALACYJNY 2011”. Nagroda jest corocznie przyznawana przez czytelników magazynu Systemy Instalacyjne, którzy oceniają produkty wprowadzone w danym roku na rynek, biorąc pod uwagę ich przydatność oraz walory techniczno-użytkowe.
Celem konkursu jest zbadanie opinii profesjonalistów - czytelników magazynu Systemy Instalacyjne, na temat nowości rynkowych. Konkurs jest przeprowadzany na drodze głosowania czytelników na produkty nominowane w 9 kategoriach, m.in. automatyka, wentylacja, kotły grzewcze, pompy, rury, systemy grzewcze, technika gazowa czy technika sanitarna. W tegorocznej edycji w kategorii Systemy grzewcze zostało nominowanych 17 produktów wprowadzonych na rynek w 2011 roku. Na gruntowe pompy ciepła TM-1 marki Junkers czytelnicy magazynu oddali najwięcej głosów i tym samym zwyciężyły one w swojej kategorii.

Statuetka „SYSTEM INSTALACYJNY 2011” roku dla Junkersa świadczy o popularności i uznaniu, jakim cieszą się produkty tej marki wśród końcowych użytkowników, ale też wśród profesjonalistów branży instalatorskiej. Jest ona również dobrym wskaźnikiem wysokiej rozpoznawalności produktów Junkers na rynku.

Magazyn Systemy Instalacyjne to pierwsze w Polsce czasopismo branży instalacyjnej, zajmujące się nie tylko opisywaniem konkretnych produktów i rozwiązań, ale również analizujące zjawiska ekonomiczne, zachodzące w tej branży.

Gruntowe pompy ciepła Junkers
Gruntowe pompy ciepła Junkers, nazywane także pompami geotermicznymi, wykorzystują ciepło gruntu do ogrzewania domów i podgrzewania wody.

Pompy serii TM, produkowane w zakresie od 6 do 11 kW, dostarczają energię cieplną do instalacji grzewczej budynku i jednocześnie podgrzewają ciepłą wodę użytkową w zintegrowanym w jednej obudowie zasobniku c.w.u. o pojemności 163 dm3 dobranym specjalnie dla czteroosobowej rodziny.

Jako przykład może posłużyć dwufunkcyjna pompa ciepła typu woda-glikol TM 75-1 o znamionowej mocy cieplnej 7,3 kW i poborze mocy elektrycznej tylko 1,6kW dla parametrów instalacji 0/350C; współczynnik efektywności COP dla 0/350C wynosi 4,6. Pompa ma wbudowaną sprężarkę typu Scroll (Mitsubishi Electric). Napięcie zasilania urządzenia wynosi 400 V, a jej głośność sięga 34 dB(A). Jest to kompaktowa pompa ciepła z wbudowanym 163 litrowym dwupłaszczowym stalowym zasobnikiem c.w.u., 9 kW dogrzewaczem elektrycznym, pompami solanki oraz obiegu grzewczego, w komplecie z zespołem zaworów napełniających dolnego źródła, separatorem powietrza dla dolnego źródła, filtrami dolnego i górnego źródła ciepła oraz czujnikami temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. Wymiary całkowite urządzenia to 640x600x1800 mm, a jego ciężar sięga 217 kg.

Źródło: ''