OCHSNER posiada w swojej ofercie pompy ciepła od 2 do 1000 kW do ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Ochsner
W ofercie firmy Ochsner dostępne są pompy ciepła do nowych budynków oraz do renowacji starszych, jak również do wszystkich możliwych źródeł ciepła (woda, grunt oraz powietrze). Temperatura zasilania do 65°C umożliwia zastosowanie pompy ciepła Ochsner z grzejnikami, charakterystycznymi dla starego budownictwa.

Wysokowydajnościowa pompa ciepła typu grunt - bezpośrednie parowanie, która również ma funkcję klimatyzacji, kompaktowa pompa ciepła Combi Universal specjalnie zaprojektowana do budynków pasywnych, pompa ciepła typu powietrze/woda do renowacji starego budownictwa: do każdych potrzeb firma Ochsner oferuje idealne rozwiązania. Produkuje również pompy przemysłowe do większych obiektów typu biurowce, hotele, budynki przemysłowe, hale sportowe.

Przykład: Combi Universal®
Pompa ciepła do ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej, do kombinacji z wszystkimi źródłami ciepła (powietrze, solanka, bezpośrednie parowanie, woda). Posiada wszystkie funkcje i wiele zastosowań. Zaletą jest też szybki montaż i zwarta zabudowa zawierająca mało miejsca.
Combi Universal® to idealne rozwiązanie do ogrzewania, aktywnego chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w przypadku ograniczonej powierzchni.
Technologia OCHSNER gwarantuje minimalne koszty eksploatacji poprzez usunięcie grzałki elektrycznej, która zazwyczaj stosowana jest w kompaktowych pompach ciepła.
Moc grzewcza Combi Universal® bazując na typoszeregu Golf dochodzi do 13 kW.

Combi Universal® - zalety:
- wyjątkowe rozwiązanie kompaktowe OCHSNER jako jedyny producent oferuje Combi Universal® jako system kompaktowy
- do wszystkich źródeł ciepła
- do ogrzewania, aktywnego chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej
- do ogrzewania podłogowego i ściennego lub do grzejników
- z temperaturą zasilania do 65°C i temperaturą ciepłej wody do 52°C (zbiornik ze stali nierdzewnej 150l)
- modułowa budowa umożliwiająca szybki i prosty montaż.

Zestaw składa się z:
- 150-litrowego zbiornika c.w.u. ze stali nierdzewnej
- oprzyrządowanie do ogrzewania (manometr, zawór bezpieczeństwa, przyłącze do naczynia zbiorczego)
- zestaw do podłączenia oraz ramy montażowe.