Pompa ciepła Danfoss DHP-H została uhonorowana Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Instalacje 2008.


Informacja prasowa 15.05.2008 r.


Fot. 1. Pompa ciepła DHP-H
Wyróżnione urządzenie jest nowością w ofercie Danfoss, sprzedawaną na Polskim rynku
od połowy 2007 roku. Posiada zintegrowany zasobnik c.w.u. wykonany ze stali nierdzewnej
o pojemności 180 l, wyposażony w system TWS - warstwowego podgrzewania wody.
Złoty medalista wyposażony jest w spiralną sprężarkę typu Scroll, wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej, pompy obiegowe dolnego i górnego źródła, trójdrogowy zawór rozdzielający sterujący pracą pompy ciepła na potrzeby c.o./c.w.u. elektryczny trójstopniowy podgrzewacz pomocniczy o mocy 3/6/9kW, nowoczesną automatykę pogodową z wyświetlaczem graficznym, przystosowaną do współpracy z modułem chłodzenia pasywnego i aktywnego.
Pompy ciepła DHP-H dostępne są w mocach od 4 do 16 kW oraz w wersji 230 V oraz z zasobnikiem z miedzi.
Eksploatacja domu wyposażonego w pompę ciepła jest znacznie tańsza w porównaniu do systemów wykorzystujących gaz ziemny, olej opałowy lub gaz płynny.

Danfoss Sp. z o.o.
powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 800 osób.