Od niedawna w angielskim Pałacu Królewskim „odbywa służbę” pompa ciepła marki STIEBEL ELTRON.

Pompa ciepła Stiebel Eltron WWK 300 w Buckingham Palace
Wewnętrzny test w Buckingham Palace w Londynie wskazał pompę WWK 300 do przygotowania ciepłej wody jako godną instalacji w Domu Letnim, w czasie spotkań i przyjęć w ogrodzie. Neil Jimpson z brytyjskiej Spółki-Córki niemieckiego producenta: „To wielki zaszczyt móc dostarczyć WWK 300 do dyspozycji Pałacu Królewskiego. Funkcjonowanie pompy przebiega bardzo sprawnie, tysiące turystów w ostatnich miesiącach korzystało z toalety.”

Buckingham Palace - gate. Fot. sxc.hu
Wykorzystanie energii odnawialnej z pompą ciepła jest bardzo proste: urządzenie pozyskuje bezpłatną energię z otaczającego powietrza w miejscu instalacji, podgrzewa skrajnie tanio 300 litrów wody do temperatury 60oC.

Ciepła woda utrzymywana jest w zintegrowanym z pompą zasobniku. Urządzenie może być zainstalowane w dowolnym miejscu, gdzie w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne i centralna instalacja wodna. Nie wydziela żadnych spalin, zapachów, sadzy.

Wniosek: pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej umożliwiają tanie wejście w świat ekologicznych technologii i oferują wiele dodatkowych korzyści. Pałac Królewski już ogrzewa wodę przy pomocy odnawialnej energii. >> Więcej informacji o WWK 300 oraz w [attach=attach1]pdf[/attach]Źródło: Stiebel Eltron-Polska Sp. z o.o.