Najnowsze Badania Szwedzkiej Agencji Energii: Danfoss DHP-AQ dostarcza największych oszczędności.

Pompa ciepła DHP-AQ Danfoss dostarcza największych oszczędności
Szwedzka Agencja Energii przeprowadziła na szeroką skalę badania pomp ciepła powietrze / woda. Najnowsza pompa Danfoss DHP-AQ osiąga najlepsze wyniki w rocznej wydajności (SPF)*, a tym samym zapewnia największe oszczędności.

Spośród jedenastu modeli pomp ciepła, które brały udział w teście, Danfoss DHP-AQ daje największe oszczędności, otrzymując najlepsze oceny, w takich parametrach jak temperatura ciepłej wody, niski poziom hałasu i niskie straty energii.


„To bardzo dobre wyniki. Takich oczekiwaliśmy.", mówi Andrzej Oczoś, Kierownik Wsparcia Technicznego Danfoss Poland. „Danfoss DHP-AQ jest od początku opracowaną technologicznie pompą ciepła z zupełnie nowym sposobem podejścia do kontrolowania i monitoringu pracy urządzenia, które to zapewnia, że pompa ciepła pracuje z maksymalną wydajnością w każdej sytuacji. Testy w laboratorium Danfoss pokazują, że DHP-AQ zapewnia maksymalną wydajność w każdym obszarze. Tak więc jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest
to potwierdzone w niezależnych testach produktu".


„Roczna efektywność jest najważniejszym czynnikiem dla klienta. Jest to kluczowy parametr przy finalizacji wyboru pompy ciepła", mówi Anders Odell, który kieruje testami w Szwedzkiej Agencji Energii.

Jednym z wyników badania, na które warto zwrócić uwagę, jest wysoka temperatura ciepłej wody dostarczana przez Danfoss DHP-AQ. Model wykorzystany w teście miał 180-litrowy zbiornik ciepłej wody, a był w stanie dostarczyć 300 litrów gorącej wody o temperaturze 40ºC już bezpośrednio do kranu. W przypadku zbiornika 300-litrowego, Danfoss DP-AQ dostarcza 500 litrów wody o temperaturze 40ºC. Unikalne wymagania klienta nie są już ograniczone wielkością zbiornika właśnie dzięki elastyczności Danfoss DHP-AQ. Każda instalacja z DHP-AQ może być dostosowana do różnych potrzeb.

Pompa ciepła powietrze / woda pobiera energię z zewnątrz i dostarcza ciepło i ciepłą wodę do domu. Danfoss DHP-AQ ogrzewa dom skutecznie, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -20°C.

DHP-AQPrzy opracowywaniu Danfoss DHP-AQ, dział Badań i Rozwoju koncentrował się przede wszystkim na osiągnięciu wysokiej wydajności, niskim poziomie hałasu, łatwości obsługi i estetycznemu projektowi. Z gamy produktów i wielkości mocy od 6 do 36 kW, można dostarczyć rozwiązanie grzewcze od małego domu do większych, inwestycyjnych budynków. Dodatkowo Danfoss DHP-AQ ma wbudowaną funkcję chłodzenia, w celu zapewnienia całorocznego komfortu, tak więc i obniżenia temperatur wewnętrznych w miesiącach letnich.

Podobnie jak inne pompy ciepła firmy Danfoss, DHP-AQ zapewnia znaczne oszczędności, a jednocześnie jest łatwa w obsłudze i przyjazna dla środowiska. Unia Europejska sklasyfikowała pompy ciepła jako źródło energii odnawialnej.


* Roczna sprawność: Miara wydajności pompy ciepła, w ujęciu rocznym, włączając ciepłe i zimne okresy oraz wytwarzanie ciepłej wody.Przydatne linki:
Strona www o rozwiązaniu Danfoss DHP-AQ
Strona o pompach ciepła Danfoss: www.pompyciepla.danfoss.pl
Więcej o badaniu przeprowadzonym przez Szwedzką Agencję Energii[/NOTE]


Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.