Panasonic wprowadził nową serię pomp ciepła powietrze-woda Aquarea Pro, przeznaczoną dla większych budynków mieszkalnych oraz obiektów o charakterze komercyjnym. Urządzenia zasilane prądem bądź gazem pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz na podgrzewanie wody użytkowej, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych, działających na gazie systemów bojlerowych.

Pompa ciepła Aquarea Pro Panasonic dla budynków mieszkalnych i komercyjnych
Nowa linia pomp ciepła Panasonic Aquarea Pro obejmuje urządzenia o mocy do 80 kW, dostępnych w dwóch odmianach – zasilanej prądem elektrycznym ECOi oraz w wersji z gazową pompą ciepła (GHP), produkującą wodę o temperaturze do 55°C.


Urządzenia Aquarea Pro w wersji ECOi są w stanie pracować z wysoką wydajnością, czego dowodzi współczynnik COP na poziomie 3,25 przy temperaturze produkowanej wody wynoszącej 45°C
i temperaturze zewnętrznej 7°C. System został zaprojektowany by zapewniać pracę zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach zewnętrznych. W trybie chłodzenia urządzenie może efektywnie pracować gdy poza budynkiem jest od +5 do +43°C, natomiast w trybie grzania od -25 do +15°C.


Aquarea Pro GHP pozwala zaspokoić zapotrzebowanie na ciepłą wodę wszędzie tam, gdzie zasilanie gazem jest bardziej opłacalne lub gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Urządzenia mogą pracować przy minimalnej temperaturze zewnętrznej sięgającej -35°C w trybie grzania oraz
w trybie chłodzenia w zakresie temperatur zewnętrznych od -10 do +43°C.

„Większe budynki mieszkalne i komercyjne wymagają efektywnych, energooszczędnych systemów ogrzewania i produkcji ciepłej wody. Z myślą o tego typu obiektach stworzyliśmy system Aquarea PRO, łączący zewnętrzną pompę ciepła z wymiennikiem wodnym. Zapewnia on większą moc, a jednocześnie jest bardziej elastyczny i ekonomiczny niż tradycyjne chillery oraz systemy bojlerowe.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

Pompy ciepła z nowej serii Aquarea PRO można łatwo zainstalować we wszystkich typach nowych
i istniejących budynków, a zastosowanie gazu chłodniczego R410A nie wpływa negatywnie na środowisko.

Pompy ciepła Aquarea Pro są dostępne u dystrybutorów Panasonic. Cena uzależniona jest od konkretnego projektu.


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic
Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie:
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Przegl%C4%85d/2878707/index.html

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów.
Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Panasonic postawił przed sobą wyzwanie, aby na 100-lecie założenia przedsiębiorstwa przypadające w 2018 roku, stać się najbardziej ekologiczną firmą w sektorze elektroniki.
Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.