Pomorski Park Naukowo-Technologiczny ma już zapewnione środki na rozbudowę i wkrótce może ruszać z budową za 200 mln zł.

Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), na który powołuje się "Puls Biznesu", Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) zarządzany przez Gdyńskie Centrum Innowacji jest jednym z czterech najlepszych w kraju.

Jak mówią w dzienniku przedstawiciele Parku, jego rozbudowa pochłonie 170 mln zł netto i pozwoli na sześciokrotnego jego powiększenie. Dziś park to 10 tys. mkw. i 80 firm.

Pieniądze na rozbudowę Park dostanie od prezydenta Gdyni i marszałka województw, którzy dofinansują park ponad 52 mln zł. - 15 maja planowane jest podpisanie umowy na dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łącznie z obu źródeł zdobędziemy 140 mln zł. Brakującą kwotę dołoży miasto - wyjaśnia w "PB" Edyta Depta z PPNT.

Po podpisaniu obu umów PPNT poszuka wykonawcy. Projekt i pozwolenia na budowę już są. - W czerwcu powinniśmy ogłosić przetarg na budowę. Prace mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku i zakończyć na przełomie 2011 i 2012 roku - mówi w dzienniku Edyta Depta.

W parku powstaną dwa nowe budynki: biurowo-laboratoryjny (40 tys. mkw.), w którym znajdą się laboratoria biotechnologiczne i elektroniczne, oraz drugi - siedziba Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, Akademicka Przestrzeń Innowacji, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe Zaawansowanych Technologii, Centrum Wzornictwa i Wystaw, Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz sale konferencyjne.

Więcej informacji z branży budowlanej znajdziesz w portalu wnp.pl
http://budownictwo.wnp.pl/

Źródło: Nowy Przemysł