Z zapytań na tej stronie wiem, co mogę uzyskać, lecz nie wiem, jak to się robi. Co należy uczynić, by uzyskać pomoc dla małej firmy? Proszę o dokładne informacje.

Na początek musi Pan okeślić swoją inwestycję i program z jakiego może Pan ją dofinansować, przy tym zazanczamy, że są to z reguły refundacje, czyli najpierw wykłada Pan całą sumę z własnych środków. Jeżeli działa Pan na rynku nie dłużej niż 3 lata to może Pan skorzystać z programu ZPORR Działanie 3.4 "Mikroprzedsiębiorstwa". W ramach ZPORR 3.4 można uzyskać poziom dotacji max. 45% dla Warszawy i Poznania, 55% dla Trójmiasta, Wrocławia i Krakowa, 65% dla pozostałej części
kraju. Zaś maksymalna kwota to 50 000 euro. Termin składania wniosków to pewnie przełom kwietnia i maja 2005, lecz musi Pan to ustalić w Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., ponieważ dla każdego województwa jest inny. Następnie musi Pan zapoznać się z wytycznymi dla tego działania a następnie przygotować i złożyć w ŁARR biznes plan, wniosek (w formacie Generatora wniosków) oraz listę niezbędnych załączników. Wszystkie dokumenty oraz inne niezbędne informacje może Pan pobrać ze strony Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A http://www.larr.lodz.pl/.

(2005.03.17, woj. łódzkie)