Pierwszy w Europie stalowy grzejnik żeberkowy Zehnder Charleston już od ponad 80 lat swojego istnienia znajduje się w czołówce produktów tej kategorii. To niedościgniony klasyk, łączący ponadczasowe wzornictwo i precyzyjną technologię wykonania „Made in Germany”. Ten dekoracyjny grzejnik, pomimo uniwersalnej formy, pozostawia miejsce na indywidualne rozwiązania.

Pomiędzy tradycją a innowacją - Zehnder Charleston
Historia grzejnika Zehnder Charleston sięga roku 1930, kiedy firma Zehnder opatentowała projekt, który zrewolucjonizował technologię grzewczą. Stał się on alternatywą dla popularnych wówczas grzejników żeliwnych i do dziś nie przestaje zaskakiwać swoją innowacyjnością i wieloma wariantami zastosowań. O wyjątkowości produktu decydują w głównej mierze, wyróżniające go wśród konkurencji, szczegółowe rozwiązania techniczne oraz ponadczasowa forma, która może być łatwo modyfikowana w zależności od indywidualnego zamysłu projektowego.

Jakość „Made in Germany”
Dekoracyjny grzejnik Zehnder Charleston w sferze konstrukcyjnej został przemyślany w każdym szczególe, zaś jego wykonanie doprowadzono do perfekcji. Zaprojektowano go z myślą o zachowaniu trwałego, estetycznego wyglądu oraz wygody i bezpieczeństwa użytkowania. Najwyższą trwałość grzejników z tej serii zapewnia wieloetapowy proces powlekania oraz dokładna kontrola pod względem szczelności. Elementem charakterystycznym budowy Zehnder Charleston jest gładka, laserowo spawana główka grzejnika. O wysokiej precyzji wykonania świadczy także gładka struktura powierzchni, bez zgrubień i widocznych łączeń elementów. Łagodne przejścia pomiędzy poszczególnymi żeberkami nie tylko zapewniają harmonijny efekt wizualny, lecz także zapobiegają gromadzeniu się brudu. Optymalny pod kątem czyszczenia rozstaw żeberek pozwala szybko usuwać drobiny kurzu za pomocą szczotki z włosia. Grzejnik dostępny jest także w wersji z antybakteryjną powłoką Zehnder TopCare, co stanowi zaletę wszędzie tam, gdzie liczy się utrzymanie sterylnej czystości. Zehnder Charleston jest wykonywany również w wersji ocynkowanej, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także w pomieszczeniach o większej wilgotności, jak np. łazienki. Zachowanie jego eleganckiego wyglądu na długi czas gwarantuje powłoka cynkowa, gwarantująca podwyższoną odporność antykorozyjną. Elementowa budowa pozwala na dostosowanie produktu do każdej sytuacji montażowej a także daje możliwość realizacji rozwiązań specjalnych.

Elegancki w każdym wymiarze
Grzejniki dekoracyjne z serii Zehnder Charleston dają bogate możliwości architektonicznej kreacji ze względu na różnorodność form i rozmiarów, jakie mogą przybierać. Standardowo dostępne w wysokościach od 19 do 300 cm, a na życzenie klienta nawet 600 cm, posiadają największą paletę rozmiarów na rynku. Grzejniki występują w 5 wariantach głębokości, od 2 do 6 pionowych żeberek w członie, co pozwala na wykonanie dowolnego typoszeregu w zależności od indywidualnych potrzeb. Zehnder Charleston może być także formowany w dowolne kształty specjalne: łuki, także wielokrotne, jak również załamania pod dowolnym kątem. W wersji wolnostojącej może stanowić oryginalną ściankę działową. Zehnder Charleston dostarcza ponadto niespotykanych dotąd wariantów wykorzystania dostępnej przestrzeni pomieszczenia. Oprócz funkcji grzania, może pełnić rolę innych elementów aranżacji wnętrza. Oryginalne wersje z siedziskiem stanowią dodatkowe, ciepłe i wygodne miejsce odpoczynku. Dekoracyjny grzejnik Zehnder Charleston Mirror uzupełniony o lustro przyciąga spojrzenia gości, zaś w wariancie z półką pozostawia dodatkowe miejsce na drobiazgi.
Paleta kilkudziesięciu kolorów, od odcieni Classic poprzez kolory Trendy aż po Metallic Looks, daje nieskrępowane możliwości wkomponowania grzejnika Zehnder Charleston w aranżację dowolnego pomieszczenia.

W każdej sytuacji montażowej
Stare czy nowe budownictwo – szeroki wybór schematów złącz pozwala na stosowanie grzejnika Zehnder Charleston w każdej sytuacji montażowej. Możliwe jest podłączenie jednostronne, naprzemienne boczne (z lewej i prawej strony), górne i dolne boczne oraz dolne środkowe z rozstawem 50 mm, również z zaworem zintegrowanym (w wersji Completto). Prostą i szybką wymianę starego urządzenia typu panelowego, żeliwnego lub aluminiowego na nowe umożliwia Zehnder Charleston „na wymianę” o rozstawie w osiach równym 500 mm, typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłączenie do istniejących rur instalacyjnych nie wymaga dodatkowych prac budowlanych. Grzejnik Zehnder Charleston jest odpowiedni także do nowoczesnych instalacji niskotemperaturowych. Doskonale pracuje w układach z pompą ciepła czy kolektorami słonecznymi. Zestaw montażowy EasyFix, dostarczany wraz z produktem, pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu grzejnika i gwarantuje doskonały efekt estetyczny. Proces jest złożony z trzech kroków: mocowania, osadzania i ryglowania. Zaczepy o innowacyjnej konstrukcji umożliwiają montowanie grzejnika z tyłu żeberek, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

Wszystkie grzejniki dekoracyjne Zehnder Charleston są pakowane w folię stretch i stabilny, pełny karton, chroniący produkt przed ewentualnymi uszkodzeniami. Na życzenie zamawiającego opakowanie jest dokładnie oznakowane, co ma istotne znaczenie w przypadku większych inwestycji. Na kartonie może znaleźć się nawet informacja, do których pomieszczeń przeznaczony jest dany grzejnik. W firmie Zehnder logistyka oparta na systemie barkodów gwarantuje rzetelną i punktualną dostawę. Ponadto w ramach akcji specjalnej w 2010 r. zamówienia na wybrane modele standardowe Zehnder Charleston w kolorze RAL 9016 są realizowane w ciągu 48 godzin (więcej informacji na www.zehnder.pl).

[VIDEO:YOUTUBE:OpnLxmRMhX4]

Więcej informacji na temat asortymentu Zehnder również na stronie www.zehnder.pl .

Źródło: ''