Ponad 1/3 światowego zużycia energii związane jest z eksploatacją budynków, głównie z ich ogrzewaniem lub ochładzaniem. Stosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie pozwala nie tylko obniżyć koszty eksploatacji mieszkania czy domu, ale poprzez zwiększenie efektywności energetycznej, wpływa na redukcję zapotrzebowania na paliwa kopalne i tym samym mniejszą emisję gazów.

PolskieOkna.pl: Eko Dom z bluEvolution (Uw=0,73 W/m²K)
Analizując swoje roczne wydatki na ogrzewanie czy klimatyzację rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, że duża część tych kosztów wynika ze strat energii związanych z „ucieczką” ciepła przez przegrody zewnętrzne (ponad 65 proc. łącznych strat ciepła w budynku). Newralgicznym elementem przegród, mogącym mieć największy wpływ na bilans energetyczny pomieszczanie lub całego budynku, są okna. Ich rola w bilansie rośnie wraz ze wzrostem powierzchni i ściśle zależy od ich parametrów, o których decydują cechy pakietu szybowego, profilu oraz sposób osadzenia i montaż. Dlatego aby zwiększyć komfort cieplny w domu powinniśmy zadbać o odpowiednie rozwiązania - energooszczędne okna, które pomogą ograniczyć straty ciepła i zapewnią nam znaczną redukcję kosztów eksploatacyjnych domu lub mieszkania.

O stratach ciepła decyduje cała konstrukcja okna… Co to w praktyce oznacza? „O ile w przypadku dużych okien parametry cieplne wynikają w głównej mierze z cech pakietu szybowego, to jednak nie wolno pominąć wpływu profili na współczynnik przenikalności cieplnej całego okna, czyli na współczynnik U[(W/m2K)]. Wybór profili o lepszych parametrach niż standardowe wpływa na zwiększenie efektywności termicznej całego okna.” - mówi Rafał Pruchnicki z sieci sprzedaży okien Polskie Okna.

„Wartość U dla najczęściej spotykanych na rynku profili waha się w granicach 1,2 – 1,6 W/m2K. W sieci Polskie Okna dostępne są okna oparte na profilach o wartość współczynnika U = 1,0 W/m2K. Tak dobrą termoizolacyjnością charakteryzują się między innymi profile marki bluEvolution.” – dodaje Rafał Pruchnicki.

Dzięki 6-cio komorowej konstrukcji profili bluEvolution oraz 92 mm głębokość montażowej zabudowy, uzyskano rewelacyjną efektywność energetyczną. W wersji ze wzmocnieniem stalowym, z przekładką termiczną i odpowiednio ciepłym pakietem szybowym wartość współczynnika przenikalności cieplnej dla okna to tylko Uw=0,73 W/m²K. Dla porównania – normy dotyczące budownictwa pasywnego określają wartość maksymalną współczynnika Uw na 0,8 W/m²K. Oznacza to, iż bluEvolution spełnia zarówno obecne, jak i przyszłe surowe normy ochrony energetycznej, dodatkowo gwarantując doskonałą jakość produktu.

„W przypadku profili bluEvolution dzięki dużej głębokości zabudowy możliwe jest stosowanie pakietów szybowych o szerokości do 60 mm – gwarantuje to doskonałą izolacyjność cieplną okna. Zastosowanie trzech poziomów uszczelnienia znacznie ogranicza mostek termiczny, (który w przypadku okien starego typu występuje po obwodzie szyby) – zapewniając maksymalną szczelność okien. A dzięki opracowaniu specjalnej mieszanki tworzywowej, powierzchnia profili bluEvolution jest gładka i błyszcząca ułatwiając ich konserwację. Profile oferowane są w szerokiej gamie kolorów, zarówno jednorodnych, metalicznych, jak i w wersjach odwzorowujących różne gatunki drewna. Okna wykonane z profili bluEvolution dostępne są w wybranych salonach sieci sprzedaży Polskie Okna.” – informuje Rafał Pruchnicki z sieci sprzedaży Polskie Okna.

Inwestycja w podniesienie standardów energetycznych budynku poprzez zastosowanie rozwiązań mających na celu zminimalizowanie zużycia energii to nie tylko wymierne oszczędności dla nas, ale także działanie proekologiczne. Dzięki zwiększeniu efektywności energetycznej budynków znacząco możemy ograniczyć emisję CO2.
bluEvolution - PolskieOkna.pl


Polskieokna.pl to ogólnopolska sieć sprzedaży okien z PCW. Portal skupia ponad 200 salonów sprzedaży w całym kraju, oferujących wysokiej jakości stolarkę otworową. Portal PolskieOkna.pl oferuje wiele porad dla kupujących, kontakt z ekspertem oraz sekcję „Dla Profesjonalistów”. W serwisie można również znaleźć przydatne narzędzia, takie jak: kalkulator energetyczny, czy symulator doboru kolorystyki okien. PolskieOkna.pl to największa i jedyna w tej branży niezależna, tzn. zrzeszająca szerokie grono producentów i sprzedawców okien z PCW, sieć sprzedaży w Polsce.