Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku została zarekomendowana w przewodniku New York Timesa pt. „36 hours: 125 weekends in Europe”. Komfort powietrzny podczas użytkowania sal Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zapewniają produkty VBW Engineering.

Polska Filharmonia Bałtycka - rekomendacja New York Timesa
36 hours 125 weekends in EuropePolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku została zarekomendowana w przewodniku New York Timesa pt. „36 hours: 125 weekends in Europe”, jako jedno ze 125 miejsc w Europie warte zobaczenia. Kolejne wydawnictwo Taschena (644-stron!) powstało w oparciu o artykuły publikowane w New York Times i opisuje najbardziej stylowe i uważnie wyselekcjonowane trasy. Gdańska Filharmonia pojawia się w nim obok zabytków Sewilli i Florencji, czy atrakcji Biarritz.

"36 hours: 125 weekends in Europe" to także prezentacja europejskich stolic, dobrej kuchni, dzieł sztuki i architektury. Informacjom towarzyszą szczegółowe mapy polecanych miast i prawie 800 ilustracji, w większości pochodzące z archiwów "New York Timesa".

Wybór New York Timesa to wyróżnienie, ale także potwierdzenie tego, że Filharmonia Bałtycka to największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale także z kraju i z całego świata. Niewielu odwiedzających pamięta, że przed laty mieściła się tu elektrociepłownia. Centrum Muzyczno-Kongresowe na Ołowiance sprawia, że miejsce to stało się atrakcyjnym także dla organizacji sympozjów, kongresów czy międzynarodowych konferencji branżowych.

Firma VBW Engineering miała wielką przyjemność wzięcia udziału w powstawaniu tego pięknego obiektu nad Motławą. Do systemu instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej dostarczono tam centrale podwieszane oraz sekcyjne o wielkościach 1, 2, 3 4 oraz 7. Nie trzeba chyba dodawać, jak wielkim wymaganiom musiały sprostać nasze produkty, aby zapewnić komfort powietrzny podczas użytkowania sal. Tam głównym bohaterem zawsze jest muzyka i dlatego wszystko w Filharmonii musi być na wysokim poziomie.

Już w styczniu 2011 roku redaktorzy "New York Timesa" wskazywali Gdańsk jako jedno 40 miast z całego świata wartych odwiedzenia. Wtedy, obok Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, wskazano również gdańsko-sopocką halę Ergo-Arenę, gdzie również o dobry klimat dba 61 urządzeń VBW Engineering.Polska Filharmonia Bałtycka aktualnie

foto www.filharmonia.gda.pl
Dzisiaj Filharmonia ma 4 sale koncertowe, centrum kongresowe, 2000 m2 pomieszczeń biurowych i garderób dla artystów, własne studio nagrań. Realizacja inwestycji trwała od 1998 roku do 2005 r. Firma VBW Engineering miała wielką przyjemność wzięcia udziału w powstawaniu tego pięknego obiektu nad Motławą. Do systemu instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej dostarczono tam centrale podwieszane oraz sekcyjne o wielkościach 1, 2, 3, 4 oraz 7. Nie trzeba chyba dodawać, jak wielkim wymaganiom musiały sprostać produkty VBW, aby zapewnić komfort powietrzny podczas użytkowania sal. Tam głównym bohaterem zawsze jest muzyka, i dlatego wszystko w Filharmonii musi być na wysokim poziomie.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku z siedzibą w Gdańskim Centrum Muzyczno-Kongresowym to najbardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek muzyczny w Polsce. www.filharmonia.gda.pl
Źródło: VBW Engineering Sp. z o.o.