Data rozpoczęcia
2010-09-12
Data zakończenia
2010-09-16
Miejsce
Poznań

POLAGRA-TECH 2010
POLAGRA-TECH - Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych

O edycji 2009:

Biznes ze smakiem
W połowie września do Poznania przyjadą profesjonaliści przemysłu spożywczego i gastronomicznego z Polski oraz m. in. Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Portugalii, Tajwanu, Ukrainy oraz Włoch. W ramach Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food (14-17.09.2009) i Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro Trendy (14-17.09.2009) produkty prezentować będzie ponad 400 firm. Odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech (13-17.09.2009) zgromadzą blisko 300 wystawców. Honorowy patronat nad targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

East-West-Delicatessen

W tym roku ekspozycja targów Polagra-Food podzielona będzie na cztery specjalistyczne salony wystawiennicze: Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, Salon Win i Alkoholi, Salon Wyposażenia Sklepów oraz Salon Franchisingu.
Polagra-Food to nie tylko miejsce prezentacji rynkowych nowości, ale także forum spotkań m.in. producentów i dystrybutorów wyrobów spożywczych i napojów oraz ich odbiorców: kupców, hurtowników i detalistów, a także przedstawicieli restauracji i lokali gastronomicznych. Targi Polagra-Food to także miejsce, w którym właściciele i menedżerowie, poszukują nowoczesnych rozwiązań dla swoich sklepów, jak również platforma nawiązywania współpracy między franczyzodawcami i franczyzobiorcami.
Dla zwiedzających targi Polagra-Food to również szansa na skosztowanie egzotycznych potraw i napojów z takich krajów jak Egipt, Indie, Indonezja, Sri Lanka czy Turcja. W ramach Międzynarodowych Targów Gastronomii Gastro Trendy, które powstały z dotychczasowego Salonu Gastronomii Polagry-Food przedstawione zostaną kompleksowe rozwiązania dla restauracji, kawiarni, barów oraz hoteli.

Technologiczne nowości w przemyśle spożywczym

Tegoroczne targi Polagra-Tech rozpoczną się już w niedzielę, 13 września "Dniem Rzeźnika i Wędliniarza" w ramach Salonu Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Mięsnego. Przedstawiciele branży mięsnej będą mogli zwiedzać ekspozycję zakładów mięsnych oraz firm oferujących maszyny i urządzenia dla tej gałęzi przemysłu. Następnego dnia rozpoczną się pozostałe salony targów Polagra-Tech: Salon Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego, Salon Urządzeń Klimatyzacyjnych, Chłodniczych i Grzewczych oraz Międzynarodowy Salon Dodatków do Żywności.
W ramach Salonu Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Spożywczego zostanie zaprezentowany nowoczesny park maszynowy renomowanych producentów z całej Europy, m. in. z Francji, Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wystawcy przedstawią technologiczne nowości dla poszczególnych sektorów, takich jak przemysł owocowo-warzywny, mleczarski, młynarski, makaronowy i paszowy, ziemniaczany, koncentratów spożywczych oraz napojów. Dzięki pokazaniu pracy maszyn i ich możliwości na miejscu, ekspozycja będzie wyjątkowo atrakcyjna dla zwiedzających poszukujących rozwiązań dla swoich zakładów. Na przestrzeni wystawienniczej salonu będzie można zobaczyć ponadto szeroką ofertę z zakresu aparatury kontrolno-pomiarowej, urządzeń laboratoryjnych, zespołów i części zamiennych, stali kwasoodpornej, maszyn do gospodarki wodnej, urządzeń do mycia i płukania, pomp oraz środków transportu, a także bezpieczeństwa i higieny pracy.
Ponieważ przemysł spożywczy jest ściśle związany z techniką klimatyzacyjną i grzewczą, a Unia Europejska kładzie szczególny nacisk na ochronę środowiska w tych sektorach, Salon Urządzeń Klimatyzacyjnych, Chłodniczych i Grzewczych będzie doskonałą platformą wymiany wiedzy i okazją do poznania konkretnych zastosowań nowoczesnych maszyn i urządzeń.
Międzynarodowy Salon Dodatków do Żywności to z kolei szansa na zapoznanie się ze stale powiększającą się, wraz z rozwojem technologii spożywczych, paletą nowoczesnych dodatków do żywności.
Więcej: www.polagra-tech.pl

Źródło: ''