Uniserv, wykonawca chłodni energetycznych i kominów przemysłowych, wybuduje żelbetową chłodnię kominową w Petersburgu.


Spółka "Chłodnie Kominowe" z siedzibą w Kaliningradzie, wchodząca w skład grupy kapitałowej UNISERV, została wybrana przez spółkę "Strojtransgaz" do budowy w Rosji kolejnej żelbetowej chłodni kominowej. Generalnym wykonawcą parowo-gazowego bloku o mocy 450 MW na terenie Elektrociepłowni TEC-22 w St. Petersburgu jest rosyjska spółka "Technopromeksport''.
- Juz po raz trzeci w ciagu ostatnich dwóch lat nasz profesjonalizm w budowaniu chłodni kominowych został doceniony przez Rosjan. Aktualnie kończymy realizację powloki chłodni w elektrociepłowni w Kaliningradzie. Rosja to dla nas priorytetowy rynek eksportowy - podkreśla Artur Nizioł, Prezes zarzadu Uniserv.
W ramach umowy przewiduje się między innymi montaż słupów podbudowy, budowę monolitycznej żelbetowej powłoki chłodni, montaż konstrukcji metalowych oraz malowanie górnej części powłoki chłodni.
Chłodnia zostanie wzniesiona na wysokość 82 metrów. Planowany czas rozpoczęcia prac to 15 października 2008roku. Realizacja potrwa 7 miesięcy, a do budowy zuzytych zostanie prawie 3 tys. m3 betonu.UNISERV Budownictwo Przemysłowe S.A.
działa na rynku budowy, remontów i modernizacji chłodni energetycznych i kominów przemysłowych. Spółka oferuje również wykonawstwo i remonty pieców przemysłowych, silosów, zbiorników, wież gaszenia oraz innych obiektów budowlanych. Pracuje dla przedsiębiorstw z branży energetyki zawodowej i przemysłowej, hutnictwa, przemysłu chemicznego oraz petrochemicznego, hut stali, hut metali nieżelaznych, koksowni, cementowni oraz innych zakładów przemysłowych i produkcyjnych. Głównymi odbiorcami są przedsiębiorstwa krajowe, ale Uniserv prowadzi równiez realizacje na rynkach zagranicznych.