Oszczędzanie energii w domu stało się elementem nowoczesnego i modnego stylu życia. Świadomość ekologiczna Polaków zdecydowanie wzrasta, jednak bardzo duża grupa osób nie wie jak korzystnie kontrolować temperaturę powietrza w swoim mieszkaniu. Dlatego firma Danfoss, zrealizowała ogólnopolską kampanię edukacyjną „Każdy stopień ma znaczenie”, której partnerem był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Podsumowanie kampanii
Kampania miała na celu uświadomienie Polakom, jakie znaczenie dla środowiska oraz zdrowia ma odpowiednia regulacja temperatury w domach. Głównym przekazem akcji edukacyjnej było przekonanie Polaków do bardziej efektywnego zarządzania ciepłem, co ma znaczenie dla poprawy samopoczucia i komfortu życia, obniżenia wydatków za ogrzewanie, a także przyczynia się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

W ramach kampanii zrealizowane zostały następujące projekty:
- Zrealizowane przez instytut SMG/KRC badanie opinii publicznej nt. wiedzy Polaków o regulacji temperatury w domu oraz jej wpływu na zdrowy tryb życia i środowisko
- Film edukacyjny, zawierający spontaniczne wypowiedzi Polaków nt. regulowania temperatury i oszczędzania energii, a także komentarze polityków: Janusza Piechocińskiego, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Pawła Poncyliusza
- 4 informacje prasowe wysłane do mediów ekologicznych, ekonomicznych, lifestylowych, parentingowych oraz branżowych.

Kampania trwała trzy miesiące (październik-grudzień 2011 r.) i miała bardzo pozytywny oddźwięk
w mediach:
- RTV: 11 publikacji, w tym w Gazecie Wyborczej
- TV: Organizatorzy akcji pojawili się m.in. w porannym programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”, w TV biznes, a także w głównym wydaniu Wydarzeń, wypowiadając się na temat efektywnego zarządzania cieplem i redukcji kosztów ogrzewania.
- Prasa: 13 publikacji
- Internet: 116 publikacji
- 1,5 h czasu antentowego w wiodących stacjach radiowych takich jak TOK FM, czy Polskie Radio Trójka
- Film edukacyjny: ponad 1000 wizyt na YouTube:

[VIDEO:YOUTUBE:LrFHZ8fBkIE]Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.