Już po raz czwarty organizatorzy konkursu HELIOS nagrodzili innowatorskie i nieszablonowe rozwiązania w branży grzewczo-wentylacyjnej.

Podsumowanie IV Edycji Konkursu HELIOS 2012
HELIOSTegoroczna edycja konkursu HELIOS cieszyła się dużym powodzeniem. Z puli blisko 100 projektów przyznano nagrody główne oraz wyróżnienia.

Tegoroczni zwycięzcy:
• w kategorii innowacje w technice grzewczej: Pan Ryszard Kaźmierczak
• w kategorii promowanie ogrzewania nadmuchowego: Pan Sebastian Gwarny
• w kategorii efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii: Pan Jerzy Sajek.

Dodatkowo, z uwagi na licznie napływające prace magisterskie, przyznano wyróżnienie za pracę, w której zaproponowano nieczęsto stosowane dotąd rozwiązanie dla układu klimatyzacji z chłodziarką absorpcyjną napędzaną ciepłem pozyskiwanym z kolektorów słonecznych. Od przyszłej edycji konkursu HELIOS utworzona zostanie nowa kategoria konkursowa, skierowana do studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w opracowywaniu projektów, z wykorzystaniem zdobytej przez nich wiedzy akademickiej.

Szczegółowe informacje na temat prac nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostaną przedstawione na Gali Finałowej konkursu HELIOS na Targach Instalacje 2012, dnia 25 kwietnia o godz. 16:00 na stoisku firmy FLOWAIR.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

O konkursie: www.heliosy.pl


Źródło: Flowair