Junkers został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Laur Klienta 2007”, w kategorii „przepływowe podgrzewacze wody”. Najwyższe wyróżnienie -Złoty Laur - został przyznany termom Junkersa już po raz drugi. Organizatorem konkursu jest Grupa Media Partner.

W tym roku odbyła się trzecia edycja konkursu „Laur Klienta” organizowanego przez Grupę Media Partner. Celem konkursu jest wyłonienie najwyżej cenionej przez klientów firmy, marki, usługi. Junkers otrzymał najwyższe wyróżnienie „Złoty Laur” w kategorii „przepływowe podgrzewacze wody”, już po raz drugi. Klienci głosowali na Junkersa również w kategorii „urządzenia i systemy grzewcze”, wynikiem czego było wyróżnienie Junkersa „Brązowym Laurem”. Nagrody te są wyrazem uznania dla marki i świadczą o wysokiej jakości produktów i usług oferowanych przez firmę.

Konkurs miał charakter sondażu opinii nabywców i wzięły w nim udział produkty i usługi ogólnodostępne na polskim rynku w okresie od 01.12.2006 do 30.06.2007. Badania opinii klientów prowadzone były cyklicznie poprzez ankiety bezpośrednie, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. W każdej kategorii wyłoniona została grupa trzech laureatów, którzy mogli otrzymać złote, srebrne lub brązowe godło Laur Klienta 2007.

Junkers posiada w swojej ofercie szeroki asortyment przepływowych podgrzewaczy wody. MaxiPower to najobszerniejszy program term. Do wyboru jest siedem wariantów urządzeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Różnią się one mocą grzewczą, rodzajem sterowania i systemem zapłonowym. Użytkownik ma możliwość wyboru mocy urządzenia (19 kW, 23 kW lub 30 kW), sposobu regulacji (ręczna, automatyczna) i rodzaju zapłonu (z dodatkowym palnikiem zapalającym piezoelektrycznym lub bateryjnym, albo bez palnika zapalającego z automatycznym zapłonem elektronicznym bateryjnym lub z hydrogeneratora). Urządzenia przystosowane są do spalania wszystkich rodzajów gazu.

Dział Techniki Grzewczej firmy Bosch konstruuje, produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze takie jak przepływowe gazowe podgrzewacze wody, wiszące i stojące kotły c.o., kotły kondensacyjne, pompy ciepła, zestawy solarne oraz całą gamę wyposażenia do wymienionych urządzeń. Obecnie Dział Techniki Grzewczej Bosch skupia 14 silnych marek o długoletniej tradycji, które są reprezentowane w 185 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w 5 państwach Europy oraz w Chinach.W Polsce Junkers jako dział branżowy firmy Robert Bosch Sp. z o.o. jest obecny od 1992 roku. Oferta handlowa Junkersa na polskim rynku składa się z kilku podstawowych grup produktów: gazowych podgrzewaczy przepływowych, gazowych kotłów grzewczych: konwencjonalnych oraz kondensacyjnych; z zamkniętą i otwartą komorą spalania, jedno- i dwufunkcyjnych; gazowych kotłów stojących oraz zasobników c.w.u. do współpracy z kotłami grzewczymi oraz kotły na paliwa stałe. Wszystkie gazowe urządzenia marki Junkers objęte są 3-letnim okresem gwarancji.

Więcej informacji: www.junkers.pl