W dzisiejszych czasach zarówno podczas planowania generalnego remontu, jak i budowy domu, zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych metod pozyskiwania energii, jako alternatywy dla konwencjonalnych systemów ogrzewania pomieszczeń i wody. Na rynku grzewczym obok tradycyjnych form podgrzewania wody, takich jak bojlery, znajdziemy nowoczesne podgrzewacze z pompą ciepła, które pozyskują energię cieplną z naturalnych źródeł środowiskowych takich jak powietrze. Tego typu rozwiązania, doskonale wpisujące się w obowiązujący na świecie nurt proekologiczny w naszym kraju powoli stają się standardem.

Podgrzewacz wody z pompą ciepła – wisząca ekologia w Twoim domu
Odpowiedź na tę tendencję znajdziemy w ofercie lidera rynku grzewczego – Ariston Thermo – w postaci podgrzewaczy wody z pompą ciepła NUOS i NUOS EVO w wersji wiszącej. Stanowią one wyznacznik nowego standardu w wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu. To doskonałe połączenie zalet pompy ciepła typu powietrze-woda i energooszczędnego podgrzewacza. Jeśli temperatura powietrza nie spada poniżej -7° C, urządzenia te oddają przetworzoną z powietrza energię do zgromadzonej w zbiorniku wody, aby ją podgrzać (do 62° C). Energia elektryczna potrzebna jest tu jedynie do zasilenia kompresora i wentylatora. W niższych temperaturach podgrzewacze NUOS wykorzystują wbudowaną grzałkę elektryczną, działając w trybie podgrzewacza elektrycznego.

Na etapie konstrukcyjnym podgrzewacze zostały zaprojektowane tak, by jak najbardziej zmaksymalizować komfort i oszczędność energii. Jednocześnie projektanci zadbali również o ich nowoczesny wygląd i łatwość użytkowania. W ten sposób produkty te stanowią również estetyczny element wystroju. Wiszące pompy firmy Ariston wystarczy zamontować na ścianie wewnątrz budynku, dzięki temu z łatwością zyskamy szerokie możliwości rozbudowy instalacji, niezależnie od miejsca, którym dysponujemy. Dodatkowo, w modelach NUOS EVO oraz SPLIT występuje osobny moduł wentylatora i sprężarki, montowany na ścianie zewnętrznej. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób ceniących sobie spokój, bowiem jednostka zewnętrzna umożliwia naprawdę cichą pracę urządzenia.


W zależności od zapotrzebowania w ofercie Ariston Thermo dostępne są wiszące modele NUOS o pojemności 80, 100 i 120 litrów, NUOS EVO o pojemności 80 i 110, NUOS EVO SPLIT o pojemności 80 i 110 litrów oraz największa pojemnościowo wisząca wersja podgrzewacza – NUOS EVO SPLIT na 200 litrów. Wszystkie podgrzewacze linii NUOS posiadają wygodne w użytkowaniu funkcje m.in. Eco/Green, która pozwala na pracę wyłącznie w trybie pompy pozwalając uzyskać maksymalne oszczędności, funkcję Boost, umożliwiająca podgrzanie wody w krótkim czasie do maksymalnej możliwej temperatury 65°C. Dużą zaletą jest niewątpliwie wprowadzenie funkcji Antylegionella, dzięki której nie musimy się martwić o dezynfekcję zbiornika. W tej funkcji NUOS automatycznie ogrzewa wodę i na jakiś czas utrzymuje najwyższą 65° temperaturę w wyniku czego niszczy ewentualne rozwijające się w wodzie.

Podgrzewacze wody NUOS oraz NUOS EVO to idealna propozycja dla osób poszukujących najtańszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej. Sposób działania tych urządzeń jest nie tylko bezpieczny dla środowiska, ale i dla domu. Ich kompaktowe rozmiary w znacznym stopniu ułatwiają instalację wewnątrz lub częściowo na zewnątrz budynku (Split). O wyższości tych urządzeń nad standardowymi podgrzewaczami elektrycznymi tej samej pojemności świadczą wskaźniki, które pokazują mniejsze zużycie energii elektrycznej nawet do 70%. Tak duże oszczędności pozwalają na zwrot inwestycji w ciągu niespełna czterech lat.
Podgrzewacze NUOS dostępne są już od 4057,77 zł brutto.


Źródło: ''