O tym, jak istotna jest odpowiednia ochrona przeciwpożarowa, wie chyba każdy. Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń jest jednak szczególnie ważne w budynkach użyteczności publicznej, takich jak na przykład szpitale. Dlatego też Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Caritas na Krakowskim Przedmieściu wyposażony został w najnowocześniejszy system LSC Basic firmy D+H Polska.

Pod pełną ochroną - system oddymiania szybów windowych LSC Basic firmy D+H w ZNZOZ Caritas w Warszawie

Przepiękny zabytkowy budynek znajdujący się przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie na pierwszy rzut oka nie różni się od innych tego typu budynków w tej okolicy. Jednak za jego fasadą kryje się szpital prowadzony przez stowarzyszenie Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Dlatego też, ze względu na swoją specyfikę, mimo niewielkiej wysokości został on wyposażony w nowoczesną windę mającą ułatwić życie zarówno pacjentom jak i osobom odwiedzającym. Jednak dzięki systemowi LSC Basic firmy D+H Polska pełni on jeszcze jedną rolę, a mianowicie zapewnia bezpieczeństwo i komfort wewnątrz szpitala.


LSC Basic jest kompaktową wersją znanego i docenionego przez wielu fachowców systemu LSC i został stworzony z myślą o szybach windowych. Pozwala on na stałą kontrolę powietrza pod kątem obecności szkodliwych gazów powstałych podczas pożaru. Dzięki wczesnej detekcji, system może praktycznie natychmiast zareagować na zagrożenie, otwierając otwory wentylacyjne i odprowadzając trujący dym przez szyb windy. Tego rodzaju postępowanie pozwala nie tylko znacznie obniżyć ryzyko zatrucia, ale również ułatwia akcję ratowniczą, która w warunkach szpitalnych jest i tak wyjątkowo skomplikowana. Dzięki obniżeniu stężenia dymu w powietrzu wzrasta widoczność, co znacznie ułatwia ewakuację pacjentów i personelu z zagrożonego obszaru. Dodatkowo, funkcjonalność systemu LSC Basic firmy D+H Polska można rozszerzyć poprzez jego połączenie z dodatkowymi czujnikami dymu na klatkach schodowych, akustyczne i optyczne sygnalizatory oraz przyciski umożliwiające ręczne uruchomienie alarmu. Co więcej, system ten może zostać zintegrowany z centralami sygnalizacji pożarowej SAP, co dodatkowo zwiększa jego elastyczność oraz niezawodność.

System LSC Basic firmy D+H Polska jest przydatny nie tylko podczas pożaru. I chociaż stworzono go z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa w budynku to może on mieć również pozytywny wpływ na codzienny komfort. Dzięki wyeliminowaniu stale otwartych otworów wentylacyjnych znacznie podnosi on sprawność energetyczną budynku, a co za tym idzie, obniża jego koszty eksploatacji. Co więcej, pozwala on w pełni kontrolować cyrkulację powietrza, co nie tylko powoduje zmniejszenie przeciągów mogących źle wpłynąć na chorych, ale także zapewnia odpowiedni mikroklimat.
Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa w szpitalu jest sprawą priorytetową. Dlatego też organizacja Caritas zdecydowała się zamontować system LSC Basic w Zespole Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Warszawie. Dzięki nowoczesnej technologii i najwyższej jakości wykonania, pacjenci i ich bliscy mogą mieć gwarancję, że o ich bezpieczeństwo dba się w najwyższym stopniu.

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.