W dniach 2-6 marca w Mediolanie odbyła się największa w Europie impreza targowa branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej i instalatorskiej. Były to już 34. targi Mostra Convegno Expocomfort, które, co stało się już tradycją, z trudnością pomieściły wszystkich chętnych do zaprezentowania swojej oferty.

Na MCE zwyczajem obecne były wszystkie liczące się w branży firmy lecz nie zabrakło również małych firm, stawiających pierwsze kroki na europejskim rynku.
Wystawcy prześcigali się w pomysłowości prezentacji swojej oferty, a powierzchnie wystawiennicze nierzadko przekraczały 300 m2.
Naszym zdaniem do ciekawostek godnych odnotowania zaliczyłbym klimatyzatory firmy LG o nazwie Art Deco, które prócz funkcji poprawy warunków komfortu powietrza, spełniają również funkcję estetyczno-użytkową. Przyjemnie jest podnosząc głowę znad swojego biurka ujrzeć na ścianie obraz Renoira, Moneta czy Pizzara doskonale maskujący technicznie zaawansowany układ nawiewny, miło chłodzący rozgrzaną od intensywnej pracy głowę.
My (firma UNIWERSAL z Katowic przyp. red.) również zaliczyliśmy tę imprezę i, choć raczkujemy dopiero w kontaktach zagranicznych, musimy przyznać, że zainteresowanie naszymi wyrobami było spore i już dzisiaj owocuje ciekawymi kontaktami.
Wszystkim wahającym się jeszcze firmom radzimy spróbować swoich sił za dwa lata, kiedy znów odbędą się targi Mostra Convegno Expocomfort w Mediolanie. Targi MCE trzeba mieć na stałe w swoim harmonogramie targowym tym bardziej, że organizatorzy udowodnili kolejny już raz swój wielki profesjonalizm w przygotowywaniu takich imprez. Za dwa lata targi w Mediolanie odbędą się w nowobudowanym centrum targowym, jeszcze większym niż obecne i, jak nas zapewniano, będzie jeszcze bardziej interesująco, technicznie i branżowo. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają a my zapewniamy, że z polską jakością naprawdę nie jest źle i na tle wyrobu europejskiego nie wypadamy najgorzej.
A jeśli to Państwa nie przekonuje to proszę spojrzeć na piękne Włoszki i pomyśleć, że można dać się oczarować ich pięknej śpiewnej mowie. Choć muszę przyznać, że i nasze polskie dziewczyny mogą śmiało iść z nimi w zawody.
Kończę, bo na ten temat mógłbym jeszcze bardzo długo pisać, ale nie chcę przynudzać i wolę sobie zostawić coś w zanadrzu by opowiadać kolegom branżystom podczas spotkań na polskich imprezach targowych.

Krzysztof Nowak UNIWERSAL Sp. z o.o.

Tekst i foto: Krzysztof Nowak UNIWERSAL Sp. z o.o.