W piątek 20 października 2006 zakończyły się 27. Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji IKK. W trakcie trzech dni trwania targów, hale wystawowe Nuremberg Exhibition Centre odwiedziło 29 124 gości.


W piątek 20 października 2006 zakończyły się 27. Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji IKK. W trakcie trzech dni trwania targów Nuremberg Exhibition Centre odwiedziło 29 124 profesjonalistów (2004: 27 752), którzy mogli zapoznać się z ofertą 893 wystawców (2004: 881).

Udział wystawców z zagranicy wyniósł 66%. Najwięcej przedstawicieli wśród wystawców przybyło z Włoch - 149 firm. W sumie na przemysłowy spektakl, jakim nazwano targi IKK, przybyło gości z ponad 90 państw.
27. Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji IKK umożliwiły profesjonalistom spędzić trzy dni na odkrywaniu najnowszych rozwiązań w przemyśle oraz dopasowaniu najnowszych technologii do ich własnej pracy. Wystawcy, prezentowali najnowsze produkty klimatyzacyjne oraz wentylacyjne, nowoczesne możliwości pomiarowe, kontrolne oraz najnowsze dostępne systemy i technologie. Podsumowując tegoroczną wystawę Rudolf Pütz, Dyrektor Zarządzający IKK Messe – Wirtschafts- und Informationsdienste GmbH podkreślił, że "branża wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa może patrzeć w przyszłość z podniesioną głową".
Statystyki wskazują, że IKK jako tradycyjna wystawa dla specjalistów od chłodnictwa i klimatyzacji potwierdza podstawowy cel targów i jej międzynarodową rangę, zarówno jakością i innowacyjnością oferowanych produktów jak i usług. Ponadto IKK jest unikalną platformą komunikacji i informacji dla profesjonalistów z branży chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji.
Następna edycja IKK za 2 lata w dniach od 8 do 10 października 2008 w Stuttgart Exhibition Centre.