Według wstępnych danych, z ekspozycją wystawców Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia, zapoznało się ponad 62.000 osób.

Po targach BUDMA 2011
BUDMA 2011TŁUMY NA BUDMIE
Publiczność dopisała! Według wstępnych danych z ekspozycją wystawców Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia, zapoznało się ponad 62.000 osób. To o 3 proc. więcej niż przed rokiem. Wystawcy zgodnie podkreślali wysoki profesjonalizm zwiedzających.

TARGI NUMER 1
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk otworzył 20. targi Budma podczas ceremonii, która odbyła się 11.01.11 o godz. 11 w pawilonie 11. Aż roi się od jedynek. Sceptycy powiedzą, że to przypadek. Dla nas to jednak dodatkowe potwierdzenie, że Budma to targi budowlane Nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

11 LAUREATÓW Złotego Medalu
Szczęśliwych "jedynek" ciąg dalszy. Spośród produktów zgłoszonych przez wystawców do konkursu o Złoty Medal MTP 11 zostało uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem. => zobacz listę laureatów

WSZYSTKIE ETAPY REALIZACJI BUDOWY
Styczniowe targi budowlane w Poznaniu, którym patronują ministrowie infrastruktury i gospodarki, miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotkali się w Poznaniu, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Na zwiedzających czekały ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. Tematyka targów obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej - od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

JUBILEUSZ MAGNESEM
Do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji zgłosiło się wiele firm, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na Budmie. Tradycyjnie liczna była też reprezentacja liderów rynku. Wzrosty dotyczyły niemal wszystkich branż reprezentowanych w tematyce targów. Dla przykładu wyjątkowo spektakularnie prezentowała się ekspozycja stolarki otworowej. Na targach swoimi produktami pochwalili się najważniejsi producenci drzwi, okien, osłon i bram.
Targi Budma to wydarzenie o zdecydowanie międzynarodowym charakterze. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem odsetek firm zagranicznych wśród wystawców był bardzo wysoki – 30 proc. Wspólne narodowe wystąpienia pod auspicjami zagranicznych instytucji rządowych i gospodarczych zorganizowały: Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia i Włochy.

NOWOCZESNE BUDOWANIE NA ŻYWO
Nowości prezentowane były nie tylko na stoiskach wystawców, ale także na licznych ekspozycjach specjalnych i podczas interaktywnych pokazów:
* Budownictwo energooszczędne i pasywne
* BudShow - dom inteligentny
* Wioska Domów Drewnianych
* Pokazy Sztuki Dekarskiej
* Nowoczesny Warsztat Ciesielski
* Budynek bez barier – Nowość
* Salon Parkietów - Nowość
* Pokazy układania kostki brukowej
* Kamień w budownictwie

GWIAZDA ŚWIATOWEJ ARCHITEKTURY
img_0238-1.jpgArchitekci i urbaniści to ważna grupa uczestników targów Budma. Specjalnie dla nich przygotowano szereg specjalistycznych wydarzeń i ekspozycji, które będą okazją do dyskusji i zapoznania się z nowinkami z zakresu inżynierii budowlanej i architektury. Drugiego dnia targów (12.01.) odbył się tradycyjny „Dzień Architektury” organizowany przez SARP, Izbę Architektów RP i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie to jest okazją do spotkania z najwybitniejszymi osobistościami świata architektury. Gościem specjalnym tej edycji jest jeden z najwybitniejszych fińskich architektów, cieszący się światową sławą profesor Rainer Mahlamäki, który wygłosił wykład inauguracyjny pod hasłem „Zrównoważony rozwój? Tak, ale dlaczego nie?”. => czytaj więcej

ZAPRASZAMY NA BUDMĘ 2012
Kolejna edycja targów Budma już za rok. Wszystkich specjalistów branży budowlanej zapraszamy do Poznania w dniach 24-27 stycznia 2012.
W tym samym czasie na terenie poznańskich targów odbędą się również:
* Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Drogowych, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego Bumasz
* Centrum Budownictwa Sportowego - Sport, Rekreacja, Wellness & SPA.

ZOBACZ NASZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z BUDMY 2011

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.