Tegoroczne Międzynarodowe Targi Technik Sanitarnych, Grzewczych, Gazowych i Klimatyzacji INSTAL EXPO odbyły się w w nowym obiekcie wystawienniczym Centrum Expo XXI w Warszawie.


W pierwszej edycji targów w 1992 r. wzięło udział 98 firm zajmując powierzchnię 6700 m². Sukces tej ekspozycji spowodował, że w kolejnych edycjach liczba wystawców dynamicznie wzrastała, aż do 365 w roku 1999, przy czym reprezentowali oni nie mniej niż 600 różnych firm z kraju i zagranicy. W kolejnych edycjach targów INSTAL EXPO brali udział wystawcy reprezentujący firmy m.in. z Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Węgier, Szwecji, Finlandii.
Niestety w wyniku kryzysu gospodarczego w Polsce, w ostanich latach (od roku 2000) maleje liczba wystawców, a wraz z nią powierzchnia wystawiennicza. W tegorocznej edycji targów INSTAL EXPO wzięło udział 69 wystawców, które reprezentowały głównie Polskę. Wśród wystawców znaleźć można było także firmy z Niemiec, Słowenii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Turcji.
W tym roku na INSTAL EXPO dominowała branża wentylacyjno-klimatyzacyjna (chłodnictwo można było spotkać na równolegle odbywających się targach POLAGRA w Poznaniu). Wystawiały się także firmy specjalizujące się w ogrzewnictwie oraz wydawnictwa branżowe.
Podczas trwania INSTAL EXPO odbyły się seminaria, w tym również na temat wentylacji i klimatyzacji (informowaliśmy o nich an łamach portalu: WENTYLACJA I KLIMATYZACJA Warszawa - seminarium

ABATRONIC z Radomia i AGRONET-DELTAFAN

AL-KO THERM POLSKA z Warszawy i ALP-TECH

ATEST-GAZ z Gliwic i CLIMATECH z WarszawyEBM INDUSTRIES POLSKA

GAZEX z Warszawy i HEATEC-POLSKA z Ożarowa MazowieckiegoIMP KLIMA ze Słowenii i JUWENT

KONWEKTOR

PMP TECHNIKA KLIMATYZACYJNA

ROTHENBERGER POLSKA z Warszawy i SFM FILTRY z PruszkowaSMAY z Krakowa i TERMO SCHIESSL z WarszawyUNIWERSAL

VENTURE INDUSTRIES z Kiełpina i VIESSMANN z Wrocławia

Redakcja portalu dziękuje firmie FOKO z Warszawy za pomoc

Komentarze