Targi IKK w Niemczech zalicza się do największych światowych targów branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacji.IKK 2004, pomimo sytuacji ekonomicznej, zanotowały wzrost o 18% (do 27.752) zwiedzających (2002: 23.444) oraz 10% wzrost liczby wystawców, która osiągnął liczbę 881 (2002: 798). Trzydniowe 25te Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji miały miejsce w w Norymberskim Centrum Wystawienniczym i zakończyły się w piątek, 15 października 2004. "Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszej jubileuszowej wystawy" - podsumował zadowolony Rudolf Pütz, Manager VDKF Wirtschafts- und Informationsdienste GmbH, promotora IKK. "Wzrost zainteresowania targami IKK jest również spowodowany nawiązaniem kontaktów biznesowych podczas poprzednich wystaw" dodaje Pütz.
"Wystawcy są w pełni usatysfakcjonowani tegorocznymi targami IKK" mówi Walter Hufnagel, Członek Zarządu NürnbergMesse GmbH - organizatora IKK 2004. "Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że wystawa pobiła wszelkie rekordy podczas 25. jubileuszowej edycji".
Udział wystawców spoza Niemiec obliczono na 65%. Największy kontyngent stanowiły firmy włoskie w liczbie 149. wystawców. Zwiedzający norymberską wystawę stanowili przekrój aż 90. narodowości.
Wystawcy wrócili z Norymbergii bardzo zadowoleni, ze względu na rozmowy i kontakty biznesowe. "Nigy jescze nie mielismy tylu spotkań i rozmów podczas targów, które prowadziłyby do konkretnego wyniku lub pozwalały oczekiwać dalszego ciągu kontaktu biznesowego. Ponad 90% zwiedzających stanowili goście podejmujący w swoich firmach kluczowe decyzje". Z badań przeprowadzonych przez niezależną firmę wynika, ze 98%zwiedzających było zadowolonych z produktami przedsatwimnymi na IKK 2004.
Budżet europejskiego rynku chłodnictwa i wentylacji szacuje się na ok. 27 miliardów EUR, w tym Niemcy z ok. 9,5 mld EUR stanowią najlepszą pozycję. Branże te stały się nizbędne w wielu gałęziach przemysłu, handlu, usługach i w sektorze administracji.
IKK - Międzynarodowe Targi Chłodnictwa, Klimatyzacji i Wentylacji odbywają się corocznie: w latach parzystych w Norynbergii, w nieparzystych w Hanoverze (IKK 2005: Hannover 2-4.11.2005 r.;
IKK 2006: Nürnberg 18-20.08.2006 r.).
Szczegóły na temat wystawy i kongresu IKK znajdziesz na stronie internetowej: www.ikk-online.com (strona w języku niemieckim i angielskim)


>>więcej foto