Koncern IMI, dywizja Indoor Climate, zakupił większościowy pakiet udziałów w szwajcarskiej firmie Pneumatex AG, specjalizującej się w urządzeniach do utrzymania ciśnienia oraz zapewnienia wysokiej jakości wody dla systemów grzewczych, chłodniczych oraz wody pitnej.

Transakcja ta umacnia pozycję IMI Indoor Climate jako silnego partnera dla projektantów, instalatorów, wykonawców oraz zarządców nieruchomości. Sean Toomes, Prezydent IMI Indor Climate powiedział: "To przejęcie jest kamieniem milowym dla IMI Indoor Climate na drodze do zapewnienia efektywności energetycznej oraz zadowolenia klientów". Połączenie wiodącej myśli technicznej oraz praktycznych umiejętności we wdrażaniu technologii firm Pneumatex, TA oraz Heimeier, umożliwia naszym klientom odnoszenie korzyści wynikających z zintegrowanej oraz profesjonalnej obsługi.

IMI Indoor Climate zakupił Pneumatex aby poszerzyć ofertę produktową i zaoferować klientom nową wartość. W Europie Centralnej i Wschodniej, gdzie interesy IMI Indor Climate są reprezentowane na 21 rynkach przez organizację IMI-International, Pneumatex stał się trzecią marką, uzupełniając dwie dotychczasowe – TA i Heimeier. TA to wiodący producent hydraulicznych zaworów równoważących, podczas, gdy HEIMEIER to lider w produkcji urządzeń związanych z termostatyczną kontrolą temperatury.

Pneumatex specjalizuje się zarówno w urządzeniach do utrzymania i stabilizacji ciśnienia, jak i w separatorach powietrza oraz zanieczyszczeń dla wodnych systemów grzewczych i klimatyzacyjnych, szczególnie w budynkach komercyjnych oraz na rynku mieszkaniowym. Używa technologie, które zapobiegają i ograniczają powstawanie korozji, a dzięki temu usprawniają działanie systemów grzewczych i chłodniczych oraz zwiększają efektywność energetyczną. Rozwiązania firmy Pneumatex świetnie pasują do sloganu firmy – "Doskonalenie klimatu wewnętrznego dzięki produktom Heimeier i TA". Od teraz również dzięki produktom Pneumatex.

Istniejąca w Polsce Pneumatex Sp. z o.o. wkrótce zakończy funkcjonowanie. Od stycznia 2008 roku pełną obsługę rynku w zakresie produktów Pneumatex przejmuje IMI International Sp. z o.o.

Źródło: IMI International