Modułowe płyty inercyjne typu BMK produkowane przez firmę ADAM Sp. z o.o. z Rumii stosuje się do wibroizolacji pomp, sprężarek, wentylatorów, maszyn chłodniczych, skraplaczów, generatorów prądu, itp. Uniwersalność zastosowania jest jedną z cech, z powodu których Redakcja miesięcznika "Izolacje" przyznała płycie BMK tytuł "Izolacja Roku".

Modułowe płyty inercyjne BMK wykorzystywane są w celu ograniczenia drgań wywołanych ruchem członów napedowych i wykonawczych maszyn. Konstrukcja płyt powoduje ograniczenie zjawiska rezonansu pojawiającego się przy rozruchu urządzenia. Płyty inercyjne pozwalają na skuteczne wyosiowanie i usztywnienie dowolnej maszyny wraz z jej urządzeniem napędowym. Zaprojektowano i wykonano je tak, aby można było wybierać rozmiar (ciężar płyty inercyjnej) dla dowolnego urządzenia. Ponadto, dzięki zastosowaniu modułowych elementów, montaż płyty jest prosty, szybki i łatwy, uniwersalny dla każdego urządzenia.


Modułowe płyty typu BMK zbudowane są z czterech stalowych bocznych profili o wysokości 150 mm każdy, w odcinkach od 460 mm do 3460 mm (skok co 150 mm); czterech stalowych narożników z obniżonym wspornikiem; modułowego zbrojenia; jednej lub więcej listew kotwiących do montażu; dwóch lub więcej kotew w zależności od ilości punktów mocowań urządzenia; czterech wibroizolatorów sprężynowych z ochroną akustyczną o ugięciu od 1" do 5" typu SLF z regulacją wysokości. Dzięki obniżonym wspornikom uzyskano niską zabudowę urządzenia.
Płyty BMK mają zastosowanie do izolacji 75-99% urządzeń o masie do 800 t, wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Są zgodne z normami: PN-EN 1299:2002; PN-EN ISO 10846 (1,2,3):2003; DIN ISO 2017 oraz VDI2062.
Podczas tegorocznych (styczeń 2005) Międzynarodowych Targów Budownictwa "Budma", Redakcja miesięcznika "Izolacje" przyznała nagrodę główną w VI edycji konkursu "Izolacja Roku" za najlepszy produkt z branży izolacyjnej, firmie Adam za modułowe płyty inercyjne typu BMK z obniżonym wspornikiem.
Źródło: ADAM Sp. z o. o. - Systemy Mocowań, Wibroizolacji I Izolacji Dźwiękowych
Izolacja Roku jest prestiżową nagrodą ustanowioną w roku 1998. Do konkursu zgłaszane są materiały, techniki i technologie oraz rozwiązania i realizacje dotyczące wszelkiego typu izolacji, oferowane lub realizowane na rynku polskim. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest redakcja miesięcznika "Izolacje". Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Instytutu Techniki Budowlanej, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. Celem konkursu jest wyłanianie i propagowanie najlepszych firm oraz rozwiązań z zakresu izolacji. Laureaci typowani są przez bezstronne jury złożone z profesjonalistów, autorytetów świata nauki i techniki, reprezentantów największych ośrodków naukowo-badawczych w Polsce. Kryteriami przyznawania wyróżnienia Izolacja Roku są przede wszystkim: wysoka jakość, nowoczesność rozwiązań, dostępność na rynku, nowatorstwo, efektywność itp.