Technika 3D, znana głównie z ekranizacji filmowych i gier komputerowych, znalazła swoje zastosowanie również w produkcji kominków elektrycznych. Inżynierowie z grupy Glen Dimplex, w centrum badań i rozwoju w Irlandii, opracowali bowiem nowatorską technologię 3 D Opti-Myst®, która pozwala na osiągnięcie doskonałej iluzji ognia.

Płomień dla wymagających, czyli kominki elektryczne z efektem 3D Opti -Myst® marki Optiflame
3 D Opti-Myst ® - w czym tkwi sekret?

Kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst®, w przeciągu 3 lat obecności na rynku, zdobyły uznanie zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i profesjonalistów z branży wnętrzarskiej oraz budowlanej. Liczne nagrody i wyróżnienia uzyskane na targach Hart&Home w Anglii, HPBA w Orlando, bądź Kominki 2010 w Poznaniu, świadczą o ich innowacyjnym charakterze. Pod nazwą 3 D Opti-Myst® kryje się bowiem opatentowana i nowatorska technologia wytwarzania efektu płomienia. Unikalna technika polega na wygenerowaniu mgły wodnej za pomocą ultradźwięków, która właściwie oświetlona wznosi się dając złudzenie ognia i unoszących się nad nim smużek dymu. Dzięki takiemu rozwiązaniu palenisko kominka jest bardziej przestrzenne, efekt płomienia trójwymiarowy, a migoczące w palenisku języki ognia wyglądają jak najbardziej naturalnie, gdyż nie sprawiają wrażenia płaskich.

Nowe kominki, nowe możliwości

W Polsce technologia Opti-Myst® zadebiutowała w kominkach elektrycznych Delaware i Albany marki Optiflame, które stanowią unikatowe połączenie realizmu kominków spalinowych z komfortem użytkowania charakterystycznym dla kominków elektrycznych. Oba modele, oprócz efektu Opti-Myst®, poszczycić się mogą intrygującym designem. Wolnostojący kominek Delaware, o wymiarach 800 x 400 mm, dzięki prostej i nowoczesnej formie wpisze się idealnie w wystrój wnętrz urządzonych w stylistyce minimalistycznej. Kominek Albany to z kolei elektryczny wkład kominowy w kolorze eleganckiej czerni, przeznaczony do zabudowy. Oba modele wyposażone zostały w pilota zdalnego sterowania, możemy zatem sami kontrolować intensywność płomienia oraz dymu. Ze względu na powiększającą się rzeszę fanów efektu Opti-Myst®, firma Glen Dimplex Polska poszerzyła swoją ofertę o 3 nowe wkłady elektryczne. Bingham marki Optiflame to kominek, który daje ogromne spectrum możliwości aranżacyjnych. Dzięki trzem przeszklonym ściankom, w zależności od tego czy zabudujemy go jedno-, dwu-, bądź trzystronnie, płomień widoczny może być zarówno od frontu jak i z boku. Bardzo ciekawą nowość w ofercie stanowią kasety kominkowe z efektem 3D Opti-Myst® marki Optiflame, które imitują palenisko. Możemy je wstawić w tradycyjny kominek bądź wybrać samemu najbardziej pasującą do niego obudowę. Na szczególną uwagę zasługuje również wkład Gala marki Optiflame, który swoje zastosowanie odnajdzie przede wszystkim we wnętrzach w nowoczesnym stylu, stanowiąc niezwykle ciekawy element dekoracyjny. Kominek posiada bowiem możliwość zabudowania na przestrzał, będzie się zatem prezentował niezwykle interesująco w filarze bądź ścianie dzielącej pomieszczenia w mieszkaniu, umożliwiając obserwowanie niezwykle realistycznego efektu płomienia z dwóch stron.

Kominki elektryczne marki Optiflame z opatentowaną, nowatorską technologią Opti-Myst® spełnią wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Nowatorska technologia zachwyci zwolenników funkcjonalności, intrygujący design z kolei estetów pragnących urządzić mieszkanie w niebanalny sposób.


Grupa Glen Dimplex powstała w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Zajmuje ona również uznane miejsce w branży AGD. Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami.
Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając jednocześnie biurokratycznego stylu zarządzania. Podstawową filozofią jej działalności jest budowanie silnych, energicznych i skutecznych firm, od których oczekuje się pracy zgodnie z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki, przy nacisku kładzionym na potrzeby klienta.www.optiflame.com.pl


Źródło: ''