Termometry na podczerwień (pirometry) typ IRtecMicroRay marki Kimo s a idealnym narzędziem do diagnozy, inspekcji i rozpoznania miejsc, które są krytycznymi dla danej instalacji.
Termometr na podczerwień IRtecMicroRay HVAC (pirometr) jest idealnym narzędziem do diagnozy, inspekcji i rozpoznania miejsc, które są krytycznymi dla danej instalacji. Dzięki bezkontaktowej technologii można dokonywać w bardzo łatwy sposób (z komfortowej odległości) pomiaru obiektów poruszających się, bardzo gorących lub takich, do których dostęp jest znacznie utrudniony. Pirometr ten ma wszechstronne zastosowanie, sprawdzi się m.in. w budynkach mieszkalnych, biurowych rekreacyjnych, czy obiektach przemysłowych. Współczynnik emisyjności promieniowania w zakresie 0,95 (możliwa regulacja) pozwala na pomiar większości środowisk. Jedynie temperatura błyszczącej powierzchni (np. komina) może być mierzona, jeśli zostanie zamalowany niewielki jej obszar lub przyklejona zostanie mała etykietka.
W ofercie firmy aereco wentylacja znajdują się trzy modele profesjonalnych pirometrów, przygotowanych z myślą o branży HVAC. Posiadają one laserowy wskaźnik, bardzo dobrą optykę, odczyt minimalnej i maksymalnej wartości, alarmy (dolny i górny), podświetlanie, pamięć ostatniego odczytu. MicroRay HVAC+ jest wyposażony w gniazdo do podłączenia temperaturowej sondy kontaktowej, penetracyjnej oraz do powietrza otaczającego. MicroRay HVAC++ posiada wbudowane czujniki temperatury i wilgotności względnej T+RH%, o zakresie pomiarowym od -10 do 50°C i od 10 do 95%RH oraz o dokładności ±0.5°C i ±3%RH. Pozwala to na sprawdzenie wskaźnika komfortu np. w biurze i pomieszczeniach mieszkalnych. Model ten pozwala również zapamiętać do 64 testów z datą i godziną pomiaru. Zapis danych może być manualny lub automatyczny z określonym czasem próbkowania. Oprócz alarmu wizualnego, wbudowany jest również sygnalizator dźwiękowy.
Wybrane zastosowanie IRtec MicroRay HVAC:
systemy ogrzewania (ogrzewanie podłogowe, zasilanie i powrót, termostaty, kominy, zawory bezpieczeństwa)
systemy wentylacji i klimatyzacji (kanały, przewody, kratki, wentylatory, kompresory)
instalacje elektryczne (podłączenia zasilania, silniki, transformatory, przewody)
komfort termiczny (drzwi i okna, ściany, sufity, przewody, promienniki, panele grzewcze).
Więcej informacji nt. pirometrów na stronie: www.kimo.pl