Energia w dzisiejszych czasach jest na wagę złota. Rosnące ceny paliwa sprawiają, że szukamy tańszych rozwiązań. Coraz większym obciążeniem dla naszego portfela staje się ogrzewanie domu. W tym celu projektowane są tzw. domy ekonomiczne, w których kominek pełni funkcję odrębnego lub dodatkowego centralnego ogrzewania. Jednak by w pełni wykorzystać możliwości paleniska, należy zastosować system rozprowadzający ciepło. Takie rozwiązania w oparciu o wentylator kominkowy piramida KOM proponuje firma Dospel.


Nie ma chyba lepszego sposobu na spędzenie chłodnych wieczorów niż relaks przy kominku. Rozpalone palenisko dostarcza niezapomnianego klimatu, który skutecznie rozładowuje napięcie całego dnia. Dawniej na taki luksus mogli pozwolić sobie jedynie bogaci, jednak dziś kominek obecny jest w wielu domach. Jeszcze kilka lat temu królowały kominki typu odkrytego, które niestety nie należały do wydajnych. Drewno spalało się w nich bardzo szybko i w niekontrolowany sposób, a większość ciepła uciekała przez komin na zewnątrz mieszkania. Obecnie największą popularnością cieszą się bezpieczne kominki zamknięte, z których wykorzystać można nawet 70% energii do ogrzewania domu. Aby tak się stało, niezbędne jest zamontowanie całego systemu odzyskiwania ciepła Dospel CIEPLIK wraz z wentylatorem piramida KOM.

Wentylator kominkowy piramida KOM
Fot. Dospel


Jak działa system?

System dystrybucji ciepłego powietrza CIEPLIK firmy Dospel to znakomita alternatywa w stosunku do drogich mediów grzewczych, takich jak olej opałowy, gaz czy prąd. Całość napędza niewielki wentylator piramida KOM, którego zadaniem jest zasysanie ciepłego powietrza z kominka i przekazywanie go do pomieszczeń za pośrednictwem odpowiednich kanałów zamontowanych w części nieużytkowej domu. Warto jest zastosować przewody wentylacyjne specjalnie przystosowane do takich instalacji, np. termofleks, ponieważ odróżnieniu od zwykłych, blaszanych tłumią one większość uciążliwego szumu. Odporność temperaturowa tych przewodów sięga aż 250° C.
Sercem systemu jest wentylator piramida KOM. Konstrukcja jego obudowy została zaprojektowana w nowoczesny, zwiększający wydajność urządzenia sposób. Umożliwia ona przypięcie do wentylatora nawet trzech kanałów dystrybuujących powietrze oraz w połączeniu z odpowiednim systemem zabezpieczeń pozwala na ciągłą pracę wentylatora. Wentylator został wyposażony w termostat lub - opcjonalnie – w elektroniczny panel sterujący. Urządzenia te umożliwiają regulację temperatury powietrza oraz pracy silnika, co pozwala na jednorazowe całościowe ustawienie parametrów przy uruchomieniu kominka.

Wentylator na miarę potrzeb

Piramida KOM łączy w sobie jakość i wydajność. To sprytne urządzenie dba o nasz komfort w domu, dostarczając nam upragnione ciepło i to taniej niż przy ogrzewaniu tradycyjnym. Dzięki cichej pracy oraz termostatowi pozwala nam zapomnieć o tym, że mamy w domu jakiekolwiek źródło ciepła. Pięcioletnia gwarancja, którą na swoje wentylatory daje firma Dospel, zapewnia nam poczucie niezawodności tych urządzeń, a co za tym idzie tak ważny w zaciszu domowym – spokój.
Dane techniczne
Wydatek powietrza: 350 m³/h
Ciśnienie statyczne: 120 Pa
Ciśnienie akustyczne: oC
Waga; 2,9 kg
Stopień ochrony: 20 IP
Klasa izolacji: I
Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 40 krajów świata. www.dospel.com

Komentarze

  • hahahaha

    dziwne , bo rysiek nadaje z ich biura
    głos ludu :))

  • Brawo Dospel

    Brawo DOSPEL-to jest to co jest niezbedne w komforcie naszych mieszkan,widac ze mysla bo ich wyroby potrzebne na rynku.