LG Electronics (LG) wyprodukowała pierwszy ekologiczny hybrydowy klimatyzator, który do zasilania wykorzystuje energię słoneczną.

Pierwszy hybrydowy solarny klimatyzator od LG
Moduł ogniw słonecznych jest zamontowany w górnej części urządzenia zewnętrznego i może produkować do 70 watów na godzinę, zapewniając wystarczającą ilość energii, aby uruchomić jednostkę.

Energia słoneczna, jako czyste źródło energii odnawialnej, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno z proekologicznego punktu widzenia, jak i dla konsumentów, którzy pragną długoterminowych oszczędności w rachunkach za energię. Model hybrydowego klimatyzatora F-Q232LASS oferuje duże oszczędności w kosztach energii elektrycznej i jednocześnie jest przyjazny dla środowiska. Ten hybrydowy klimatyzator LG pomaga zredukować około 212 kg dwutlenku węgla przez ponad 10 lat, co odpowiada 780 sztukom sosen rosnących w tym samym okresie.

>>Pełna informacja prasowa w języku angielskim


Firma LG Electronics ma w planach znaczne rozszerzenie działalności w zakresie rozwiązań wykorzystujących energię słoneczną. W ciągu najbliższych pięciu lat przedsiębiorstwo zamierza zainwestować 820 mln USD w fabrykę produkującą ogniwa słoneczne. Zakład produkcyjny jest zlokalizowany w miejscowości Gumi, znajdującej się 280 km na południowy wschód od Seulu.
Wykorzystanie energii słonecznej należy do kluczowych strategii rozwoju przedsiębiorstwa, obejmujących technologie nowej generacji. Dzięki tej inwestycji, do 2015 r. możliwe będzie zwiększenie zdolności produkcyjnej do ponad 1 gigawata oraz udział w sprzedaży wynoszący 2,4 mld USD.
Pod koniec roku 2009 firma LG zakończyła budowę pierwszej linii produkcyjnej w Gumi, wytwarzającej 120-megawatowe ogniwa. W tym celu przystosowano linię montażową modułów PDP do produkcji paneli słonecznych. >>LG zamierza zająć czołową pozycję wśród dostawców ogniw słonecznych na świecie


Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.