"Air" – Swegon Air Academy’s first book.
Swegon Air Academy wydało swoją pierwszą książkę zatytułowaną "Air" ("Powietrze"). Książka jest skierowana do tych, którzy planują lub posiadają własny dom, którzy mają możliwość wpływania na projekt techniczny budynku, rozmieszczenie i sterowanie klimatem wewnętrznym i do tych, którzy chcą poszerzyć wiedzę o powietrzu, którym oddychamy i jak jakość powietrza wpływa na nas. Poradnik omawia skomplikowane problemy w zrozumiały sposób - tak, aby użytkownik wentylacji mógł podejmować przemyślane decyzje.
"Jak to możliwe, że powietrze zewnętrzne jest w większości przypadków opisywane jako 'niebiańskie', zaś powietrze w pomieszczeniach jako różne stopnie piekła?" - to zdanie jednego z autorów "Air". Pytanie, które zadaje autor, może zostać zrozumiane jako prowokacyjne, jest w rzeczywistości bardzo istotne i stało się motorem powstania publikacji.
Celem książki jest przedstawienie czynników i okoliczności, które mają wpływ na osiągnięcie dobrego klimatu wewnętrznego. Współautorami "Air" są eksperci firmy Swegon. Swegon Air Academy zwróciła się o pomoc w napisaniu poradnika do ekspertów zewnętrznych. "W ten sposób treść książki pozostaje neutralna i nie ma na celu promocji informacji pochodzących od Swegon" - powiedział Conny Nilsson, wydawca i menedżer Swegon Air Academy.
Książka została opublikowana w języku szwedzkim ("Luft") oraz w języku angielskim ("Air").
Źródło: news.archiexpo.de