W dniach 23–25.11.2001 roku odbyły się w Łodzi IX Targi Wyposażenia Wnętrz i Budownictwa INTERFLAT, które przygotowały Międzynarodowe Targi Łódzkie. Ekspozycja, na której swoją ofertę przedstawiło około 100 wystawców z całej Polski, została usytuowana w Hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30 oraz na terenie zewnętrznym sąsiadującym z tym obiektem. W roli patronów medialnych INTERFLAT'2001 wystąpiły: Gazeta Wyborcza, Radio Classic i łódzki oddział Telewizji Polskiej. Mottem tegorocznych targów było: "Piękno i Wygoda w Domu i Wokół Domu"

Targi INTERFLAT były prezentacją obowiązujących tendencji w projektowaniu i aranżowaniu wnętrz oraz przeglądem najnowszego wzornictwa mebli oraz innych artykułów wyposażenia wnętrz, różnorodnych materiałów i akcesoriów służących do dekoracji mieszkań, biur i lokali usługowych.
Zgodnie z tym założeniem wystawę otwierała Ekspozycja Wiodąca "W Domu i Wokół Domu" przygotowana przez firmę M. Kozera pod patronatem Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W części hali zaaranżowanych zostało kilkanaście wnętrz kompletnie urządzonych wyrobami trzynastu firm produkujących: meble, firanki, zasłony pościel, obrusy, ręczniki, szkło, porcelanę, ceramikę, obrazy, metaloplastykę, oświetlenie oraz wiele akcesoriów dekoracyjnych. Ekspozycja stanowiła nowatorską, w polskich warunkach, realizację kompleksowego przedstawienia różnorodnych materiałów i wyrobów tworzących zwartą propozycję architektoniczną, a zarazem ciekawą formę zaprezentowania oferty handlowej.
Podczas targów rozstrzygnięte zostały dwa konkursy.
O Statuetkę Interflat za najlepszy wyrób targów rywalizowało 25 produktów. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
• W kategorii "MEBLE"
Stauetkę Interflat dla firmy MEBLE KLER za Kler Program a-13
wyróżnienia dla firm: ART STYL za szafę ręcznie malowaną i szafę z drzwiami rozsuwanymi oraz dla firmy M. KOZERA za kolekcję ”Winogrona”;
• W kategorii “ARTUKUŁY I MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE”
Nie przyznano Statuetki Interflat
wyróżnienie dla firmy H-ART Line STUDIO za technologie dekoracyjnych pokryć ściennych;
• W kategorii “ARTYKUŁY I MATERIAŁY BUDOWLANE”
Statuetkę Interflat dla firmy DEBIUT STUDIO za drzwi GARDESA
wyróżnienie dla firmy OLMAR za dachówkę bitumiczną “PIKIPOIKA”.
O Puchar Prezesa MTŁ za najciekawszą aranżację stoiska rywalizowali wszyscy wystawcy.
Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Puchar Prezesa MTŁ dla firmy M.KOZERA za ekspozycję “W DOMU i Wokół DOMU”,
wyróżnienia dla firm: MEBLE KLER i KWIAT SERWIS.
Podczas INTERFLAT odbyły się seminaria i prezentacje adresowane zarówno do profesjonalistów jak i szerokiej publiczności.
Ponad 100 architektów i pracowników pracowni projektowych uczestniczyło w seminarium "Nowoczesne Wnętrze w Architekturze" przygotowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. W czasie tego spotkania firmy: RIGIPS, H-ART LINE STUDIO, FAKRO, TARGETTI prezentowały swoje wyroby i technologie.
Po raz pierwszy na targach INTERFLAT Pracownia Architektury Wnętrz w Instytucie Architektury i Urbanistyki PŁ zorganizowała wystawę, na którą złożyły się projekty adaptacji wnętrz użytkowych wykonane przez studentów; zwiedzający mogli na miejscu zasięgnąć informacji i uzyskać praktyczne porady jak zaadaptować lub zmienić wygląd mieszkania.
W niedzielne przedpołudnie odbyło się spotkanie z architektem i projektantem wnętrz poświęcone zastosowaniu idei FENG-SHUI w urządzaniu wnętrz mieszkalnych ilustrowane przezroczami i licznymi przykładami aranżacji wnętrz.
Inwestorzy, kadra zarządzająca budynkami i właściciele spółdzielczych i prywatnych domów spotkali się na seminarium poświęconym korzyściom wynikającym z wykonania termoizolacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Gospodarzem spotkania była Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii.
Przez trzy dni ekspozycja targowa była otwarta dla publiczności. INTERFLAT'2001 zwiedziło w tym czasie około 10000 osób, a przy targach akredytowało się blisko 100 przedstawicieli prasy codziennej, branżowej, stacji radiowych i telewizyjnych.
Międzynarodowe Targi Łódzkie, dziękując wszystkim wystawcom, zwiedzającym i mediom zapraszają do Łodzi, w dniach 11-13.10.2002 roku, na X edycję INTERFLAT.