Przedsiębiorca Bosch Thermotechnik GmbH poinformował Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że piece gazowe marki Buderus, serii Logamax plus, modele GB022, GB152 i GB152T, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował o wadzie polegającej na przedostawaniu się zanieczyszczeń do wymiennika ciepła, co prowadzić może do przegrzewania się palnika. Do tej pory odnotowano 14 przypadków wystąpienia ognia.

Piece gazowe Buderus, serii Logamax plus, modele GB022, GB152 i GB152T, podlegające kampanii naprawczej były produkowane w latach 2002 – 2007. Na rynek polski trafiło ich ok. 4500 sztuk.

Przedsiębiorca poinformował, że klienci, którzy zgłoszą się do polskich dystrybutorów będą mieli zapewniony bezpłatny przegląd i jeśli okaże się to konieczne – wymianę elementów potencjalnie niebezpiecznych.

Dodatkowe informacje u przedsiębiorcy odpowiedzialnego za produkt w Polsce: Buderus Technika Grzewcza Sp. z o. o. ul. Krucza 6, 62-080 Tarnowo Podgórne, tel. + 61 816 71 01, fax + 61 816 71 45, email: sekretariat@buderus.pl oraz na stronie www.buderus.pl

Komentarze

  • Mam taki piec

    Mam taki piec i dotarł do mnie (NIESTETY) serwisant. Jak się u Was pojawi pognajcie go kijami, psami, czym macie. Powiedział, że trzeba wymienić jakieś czujniki, elementy i od dwóch tygodni w domu zapanowała zima. A na zewnątrz temperatura -20 stopni w nocy. Przed wymianą było cieplutko. Do kitu z takimi wymianami. Firma sobie tylko statystyki polepasza, że wymienili, bo ileś się zapaliło. A może to nie wina pieców, tylko instalatorów pieców. Bo coś źle połączyli. Tak jestem zły, bo mam w domu zimo i dwójkę małych dzieci: 6 lat, a drugie 1 miesiąc. I mnie szlak trafia, że tyle kasy wydane na piec a w domu zima. Pozdrawiam grzejących swe ciałka w ciepełku producentów pieca i żegnam ozięble.