Zawory kulowe to najczęściej wybierane przez fachowców przepustnice. Nic dziwnego, są przecież wyjątkowo szczelne i łatwe w obsłudze. Dlatego mają zastosowanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale także w przemyśle. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze są proste i solidne rozwiązania.

Perfekcyjna armatura Valvex
Instalacja w domu to niczym układ krwionośny dla organizmu - doprowadza wodę i ogrzewanie do pomieszczeń. I tak jak układ krwionośny, armatura instalacyjna musi być przede wszystkim niezawodna oraz trwała. Gwarantują to tylko produkty najwyższej jakości. Fachowcy, którzy stawiają na jakość, decydują się na zawory kulowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Te najwyższej klasy można wykorzystać zarówno w instalacjach wodnych (odcięcie ciepłej i zimnej wody), jak i instalacjach centralnego ogrzewania. Zawory kulowe Valvex świetnie spełniają te warunki, a firma wciąż poszerza swój asortyment. Coś dla siebie znajdzie i profesjonalista i zwykła „złota rączka.”

Funkcjonalność i bezpieczeństwo
Specjaliści zalecają stosowanie zaworów kulowych z wielu powodów. Najważniejsze to gwarancja szczelności oraz łatwość obsługi. Ich montaż i późniejsza eksploatacja nie sprawiają trudności nawet zupełnym amatorom. Większość instalatorów nie wyobraża już sobie zastosowania innego typu zaworów, a prostotę ich konstrukcji oraz praktyczność zachwalają późniejsi użytkownicy, którzy codziennie muszą z nich korzystać.
Zawór kulowy składa się z: korpusu, kuli, dławika, dźwigni regulacji (np. motylkowej) oraz uszczelnienia trzpienia i kuli. Zasada jego działania jest dziecinnie prosta. Podczas otwierania kula przepuszcza ciecz albo gaz. Zamknięcie powoduje jej obrócenie o 90 stopni, co sprawia, że przepływ jest blokowany. Zawór ma dwie funkcje - on (otwarcie) i off (zamknięcie). To w zupełności wystarcza, żeby skutecznie spełnił swoje zadanie. W przypadku armatury instalacyjnej moda i wzornictwo nie ma znaczenia. Najważniejsza jest jakość, bo tylko ona zapewnia bezawaryjność i trwałość na wiele lat. Wybierając produkty Valvex możesz być o to spokojny, bo łączą one w sobie solidność wykonania oraz funkcjonalność i niezawodność. Dlatego cieszą się tak dobrą opinią wśród instalatorów i są tak często przez nich wybierane.

Dlaczego Valvex?
Na to pytanie nie trudno jest udzielić odpowiedzi. To wiodący producent baterii łazienkowych i kuchennych oraz armatury do instalacji wodnych, gazowych i centralnego ogrzewania. Firma ma wieloletnie doświadczenie i innowacyjne podejście do rynku. Własny dział konstrukcyjny i technologiczny, wysoko wykwalifikowana kadra oraz nowoczesny sprzęt do produkcji, stawiają ją wśród najlepszych w branży. Potwierdza to Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001, przyznany już w 1997 roku. Valvex otrzymał go jako jeden z pierwszych w Polsce. Wykorzystując kontakty z amerykańską grupą kapitałową Meridian International Group, zrzeszającą 5 wysoko wyspecjalizowanych firm w zakresie odlewnictwa, obróbki i pokryć galwanicznych wyrobów z mosiądzu, firma ma dostęp do nowoczesnych technologii KNOW-HOW z branży metalowej. Oprócz innowacyjności zapewnia także niezawodność swoich produktów, co potwierdza fakt, że produkty mają wszystkie wymagane atesty i dopuszczenia.

Nowości w asortymencie:
• Zawór kulowy TRYTON z dławikiem
To zawór o bardzo szerokim przeznaczeniu. Jego zastosowanie zaleca się w instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania, solarnych i sprężonego powietrza. Można go wykorzystywać także w instalacjach z glikolem. Regulowany dławik zapewnia 100 % szczelności. Maksymalna temperatura pracy wynosi 140 °C, a maksymalne ciśnienie 40 Bar. Sprzęt posiada wszystkie wymagane atesty i dopuszczenia, w tym aprobatę techniczną AT-15-7940/2009 i atest PZH nr HK/W/0896/01/2008. Objęty jest gwarancją na 25 lat.
• Zawory kulowe ONYX z dławikiem
To gama sześciu produktów. Na rynku dostępne są kurki kulowe ONYX z dławikiem:
nakrętno-nakrętne, nakrętno-wkrętne oraz z półśrubunkiem. Wszystkie dostępne są w wersji z dźwignią stalową lub z motylkiem aluminiowym. Zawory ONYX przeznaczone są do stosowania w instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania, solarnych, sprężonego powietrza, a także w instalacjach z glikolem. Regulowany dławik zapewnia 100 % szczelności. Maksymalna temperatura pracy wynosi 120°C, a maksymalne ciśnienie nominalne 30 Bar. Sprzęt posiada wszystkie wymagane atesty i dopuszczenia, w tym aprobatę techniczną AT-15-8004/2009 i atest nr HK/W/0083/01/2009. Objęty jest gwarancją na 25 lat.Komentarze

  • VALVEX = MADE ICH CHINA

    I TO PRAWDA - 98% produktów tej znanej i kiedyś cenionej formy aktualnie jest sprowadzanych z kraju skośnookich, chwalą się na etykietach i w reklamach że to u nich robione. Wystarczy zbadać skład mosiądzu, od razu bedzie wiedzieć czy ma on coś wspólnego z europejskimi normami.