PEREKO, marka funkcjonalnych kotłów grzewczych na paliwa stałe, zmienia system identyfikacji wizualnej. Wprowadza nowy logotyp i planuje odświeżyć design swoich produktów.

PEREKO zmienia logo
Obecne logo posiada prostszą i oszczędniejszą formę. Zastosowano inny krój i kolor czcionki oraz wyeliminowano element graficzny w postaci zielonej koniczynki. Zastąpiono go żółtym płomykiem, który stanowi jednocześnie fragment jednej z liter tworzących nazwę. Bez zmian pozostało hasło marki obecne w logotypie.

W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie na rynek kotłów PEREKO o unowocześnionym wyglądzie. Odświeżone logo będzie znajdowało się na wszystkich nowych produktach. „Zdecydowaliśmy o poddaniu naszych kotłów delikatnemu liftingowi. Wiąże się to z nowo przyjętą strategią firmy i określonymi priorytetami”, mówi Piotr Chaja, prezes zarządu firmy Envo. „Wprowadzając odświeżony logotyp chcemy podkreślić strategiczne zmiany wizerunkowe oraz fakt, że obecna na rynku od 10 lat marka PEREKO to nowoczesne i sprawdzone urządzenia grzewcze.”

Marka PEREKO należy obecnie do Grupy Envo, która funkcjonuje na rynku w obszarze trzech gałęzi produkcji: urządzeń grzewczych, elementów identyfikacji wizualnej oraz konstrukcji stalowych. Spółka Envo jest jednym z największych polskich producentów kotłów grzewczych na paliwa stałe.Logo PEREKOPEREKO to funkcjonalne kotły grzewcze na paliwa stałe o szerokim spektrum mocy, przeznaczone zarówno dla pojedynczych gospodarstw domowych, jak również do budynków użyteczności publicznej. Marka jest własnością spółki Envo, której działalność skupia się również w obszarze produkcji konstrukcji stalowych i elementów identyfikacji zewnętrznej. Pod względem ilości produkowanych urządzeń oraz posiadanego kapitału i zaplecza technicznego Envo znajduje się w ścisłej czołówce producentów kotłów

Kotły PEREKO są nowoczesnymi i trwałymi urządzeniami grzewczymi o różnym stopniu zaawansowania technicznego. Wśród szerokiego asortymentu znajdują się proste kotły cechujące się tradycyjną budową, a także o złożonej konstrukcji: wzbogacone o elektroniczny system sterowania oraz wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Oferta PEREKO zawiera 8 różnych serii kotłów na paliwa stałe, które ze względu na konstrukcję oraz sposób spalania można zaklasyfikować do 3 głównych kategorii: kotły ze spalaniem „górnym” – w których emisja spalin odbywa się w górnej części urządzenia, kotły ze spalaniem „dolnym” – gdzie emisja spalin odbywa się w dolnej części urządzenia oraz kotły z podajnikiem, wśród których wyróżniamy urządzenia bez rusztu lub wyposażone w ruszt wodny. PEREKO to także innowacyjne urządzenia, łączące w sobie funkcje kotła i nagrzewnicy powietrza.

Marka PEREKO istnieje na polskim rynku od 2002 roku. Funkcjonuje także na rynkach zagranicznych. Swoich dystrybutorów ma w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Rumunii, na Węgrzech, Ukrainie i Litwie.

Zespół PEREKO to wykwalifikowani konstruktorzy mający wieloletnie doświadczenie w branży techniki grzewczej. Autorskie rozwiązania technologiczne są zastrzeżone w Urzędzie Patentowym. W trosce o jakość materiałów używanych do budowy kotłów spółka na początku działalności podjęła również współpracę z Politechniką Częstochowską, będącą partnerem merytorycznym marki.