Zapraszamy do ekspozycji i odwiedzenia 9 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 2-4 czerwca 2011 roku w hali Łuczniczka.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO czyli sposób na tanie i ekologiczne ogrzewanie
Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych oraz patronatem medialnym gazet, czasopism, wydawnictw i branżowych portali.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, wilgotnościomierzy, sterowników, podajników, sortowników, filtrów, systemów magazynowania, przechowywania i transportu, części zamiennych itp. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

Nie zapominamy też o roli edukacyjnej imprezy, którą pełnią towarzyszące konferencje, warsztaty. Zapraszamy do udziału w konferencjach: 02 czerwca - KONFERENCJA „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju”, przygotowywana z m-cznikiem Czysta Energia; BAPE S.A. zaprezentuje Projekt FOREST – Rozwijanie efektywnych długoterminowych powiązań w dostawach biomasy. Celem seminarium jest przedstawienie doświadczeń partnerów projektu w tworzeniu łańcuchów powiązań i rozwijaniu rynków dostaw biomasy w Austrii, Szwecji i Wielkiej Brytanii; 03 czerwca –KONFERENCJA międzynarodowa „Aktualności Rynku Peletu – V Edycja” przygotowywana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o.

W ub. roku targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy.
Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Polskiej Izby Biomasy, Czystej Energii, Bioenergy International, Agroenergetyki.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, odwiedzenia imprezy, uczestnictwa w konferencjach, organizacji spotkań podczas imprezy, sponsoringu wydarzeń, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Targi są doskonałym miejscem promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników.

Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej: www.ctpik.com.pl