Data rozpoczęcia
2011-06-02
Data zakończenia
2011-06-04
Miejsce
Bydgoszcz

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2011
PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPOPELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO
9. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu

Data: 02-04.06.2011 r.
Lokalizacja: Bydgoszcz, HSW Łuczniczka

Dziewiąta edycja Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu “PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO” odbędzie się w dniach 2-4 czerwca 2011 roku w Bydgoszczy, w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych oraz patronatem medialnym gazet, czasopism, wydawnictw i branżowych portali.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin i innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, wilgotnościomierzy, sterowników, podajników, sortowników, filtrów, systemów magazynowania, przechowywania i transportu, części zamiennych itp. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania, serwisu.

Nie zapominamy też o roli edukacyjnej imprezy, którą pełnią towarzyszące konferencje i warsztaty. W pierwszym dniu imprezy będzie miała miejsce Konferencja pt. “Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” współorganizowana z m-cznikiem Czysta Energia. Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprezentuje Projekt FOREST - Rozwijanie efektywnych długoterminowych powiązań w dostawach biomasy. Celem seminarium jest przedstawienie doświadczeń partnerów projektu w tworzeniu łańcuchów powiązań i rozwijaniu rynków dostaw biomasy w Austrii, Szwecji i Wielkie Brytanii. Głównym celem projektu jest bezpośrednia współpraca przedsiębiorców z całego łańcucha dostaw biomasy, owocująca długoterminowymi partnerstwami biznesowymi i wzrostem zaufania do technologii wytwarzania ciepła z biomasy, oraz wsparciem inwestycji w zakresie budowy kotłowni większych niż indywidualne w domach.

W drugim dniu targów odbędzie się Konferencja międzynarodowa, tłumaczona symultanicznie, współorganizowana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o. Gdynia pt. “Aktualności Rynku Peletu – Piąta Edycja”.

W ub. roku targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Danii, Czech, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier, Szwajcarii.

Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Polskiej Izby Biomasy, Czystej Energii, Bioenergy International, Agroenergetyki.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, uczestnictwa w konferencjach, warsztatach, do organizacji spotkań podczas imprezy, sponsoringu wydarzeń, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Targi są doskonałym miejscem promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników.

Organizatorzy

Szczegółowe informacje, programy konferencji, warsztatów, forum i formularze uczestnictwa na naszej stronie internetowej: www.ctpik.com.pl