Data rozpoczęcia
2010-06-16
Data zakończenia
2010-06-18
Miejsce
Bydgoszcz

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2010
PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO
8 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i BrykietuZapraszamy do odwiedzenia 8 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 16-18 czerwca 2010 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 w godz. 1000-1700.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym z nich jest granulat drzewny (z ang. pellet) i brykiety. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy - kotłów, palników, piecy, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do pelletowania i brykietowania, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do drewna i trocin oraz innych surowców, rębaki, rozdrabniacze, podajniki, sortowniki, filtry i inne. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania, serwisu.

Zapraszamy do udziału w imprezach towarzyszących targom: 16 czerwca - KONFERENCJA "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju", przygotowywana z m-cznikiem Czysta Energia oraz po południu WARSZTATY "Aktualny stan rynku ukraińskiego brykietów i pelletów" (Centrum Ukraina sp. z o.o.), 17 czerwca - KONFERENCJA międzynarodowa z tłumaczeniem symultanicznym "Aktualności Rynku Peletu - Czwarta Edycja" przygotowywana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o., 18 czerwca - 8 Forum Gospodarcze Polska-Ukraina "Rynek pellet i brykietów - możliwości rozwoju handlu na tle współpracy polsko-ukraińskiej". Patronat nad Forum objęło Ministerstwo Gospodarki.


Szczegółowe informacje, programy konferencji, warsztatów, forum i formularze uczestnictwa na naszej stronie internetowej: www.ctpik.com.pl


Źródło: ''