Szanowni Państwo! Zapraszamy do odwiedzenia 7 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2009 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są przy poparciu Ministra Środowiska Macieja Nowickiego, pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Rafała Bruskiego, Prezydenta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza, Prezesa Zarządu Bałtyckiej Agencji Poszanowania Energii S.A. Edmunda Wacha, Polskiej Izby Biomasy, podkreślając ważność tej imprezy.W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym z nich jest GRANULAT DRZEWNY (z ang. pellet) i brykiety. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy - kotłów, palników, piecy, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do pelletowania i brykietowania, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do drewna i trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze, podajniki, sortowniki, filtry i inne. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania, serwisu.

Instalacje zazwyczaj sterowane są automatycznie. Ceny są dość zróżnicowane i zależą od szeregu czynników. Najprostszym i najtańszym sposobem zamiany paliwa z oleju na granulat w niektórych kotłowniach małych i średnich mocy jest wymiana palników w kotłach na palniki spalające granulat. Palniki są wymieniane także np. w piecach piekarniczych, co pozwala uzyskać duże oszczędności.

Zapraszamy do udziału w imprezach towarzyszących targom: 24 czerwca -KONFERENCJA "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju", wstęp wolny, przygotowywana z m-cznikiem Czysta Energia oraz po południu Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las przygotowywane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii S.A., 25 czerwca -KONFERENCJA międzynarodowa z tłumaczeniem symultanicznym (udział odpłatny), "Aktualności Rynku Peletu - Trzecia Edycja" przygotowywana ze szwedzkim Bioenergy International i BioDest Sp. z o.o. Szczegółowe programy konferencji, formularze uczestnictwa na naszej stronie internetowej.

Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Czystej Energii, Polskiej Izby Biomasy.

W ub. roku targi odwiedzili specjaliści m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Nowej Zelandii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2009 w godz. 10.00-17.00 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 oraz uczestnictwa w konferencjach im towarzyszących, wysłuchania interesujących referatów, poszerzenia wiedzy o rynku odnawialnych źródeł energii.

PROGRAM TARGÓW PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO 2009

24 czerwca 2009 (środa)

10.00 – Otwarcie pierwszego dnia targów dla zwiedzających

10.30 – Uroczyste otwarcie targów PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO z udziałem zaproszonych gości

11.00 – Rozpoczęcie KONFERENCJI pt. „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” – współorganizator: miesięcznik „Czysta Energia” (wstęp wolny)

15.00-15.30 – Podsumowanie, dyskusja, zakończenie konferencji

16.00 – Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las - Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A., Gdańsk

17.00 – Zakończenie pierwszego dnia targów dla zwiedzających

25 czerwca 2009 (czwartek)

08.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników Konferencji „Aktualności Rynku Peletu – Trzecia Edycja”

09.00 - Rozpoczęcie KONFERENCJI - pt. „Aktualności Rynku Peletu – Trzecia Edycja” – współorganizator: szwedzki miesięcznik „Bioenergy International” oraz BioDest Sp. z o.o. (udział odpłatny, tłumaczenie symultaniczne na j.polski i j.angielski)

10.00 – Otwarcie drugiego dnia targów dla zwiedzających

17.00 – Podsumowanie, i dyskusja, zakończenie Konferencji oraz drugiego dnia targów dla zwiedzających

20.00 – Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień wystawcom, bankiet /impreza zamknięta, obowiązują zaproszenia/

26 czerwca 2009 (piątek)

10.00 – Otwarcie trzeciego dnia targów dla zwiedzających

16.00 – Zakończenie trzeciego dnia targów dla zwiedzających

Program konferencji "Aktualności Rynku Peletu - Trzecia Edycja" - 25 czerwca 2009

Zaproszenie na seminarium organizowane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii S.A.

UWAGA! ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE TARGÓW.

Źródło: www.ctpik.com.pl