Zapraszamy do zwiedzania 10. edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 29-31 maja w hali Łuczniczka.

PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO - 10. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu
PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPOW imieniu Centrum Targowego Pomorza i Kujaw zapraszamy na Jubileuszową 10. edycję Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu “PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO”, które odbędą się w dniach 29-31 maja 2012 r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59. Wiodącym hasłem jubileuszowej edycji targów będzie "TANIE GRZANIE", a dla wystawców z tej okazji przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Jak co roku, na targach przedstawiona będzie możliwie największa, ciekawa oferta tej branży. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin i innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, wilgotnościomierzy, sterowników, podajników, sortowników, filtrów, systemów magazynowania, przechowywania i transportu, części zamiennych itp. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

Zaspokojona zostanie też rola edukacyjna imprezy, którą pełnią towarzyszące konferencje, seminaria i warsztaty. M.in. odbędzie się konferencja pt. "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju", współorganizowana z miesięcznikiem Czysta Energia. BAPE S.A. i Instytut Technologii Drewna zorganizuje szkolenia na temat jakości dla producentów, sprzedawców i użytkowników pelet drzewnych oraz pelet ze słomy i innych roślin.

W ub. roku targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy. Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Prezydenta Bydgoszczy, Organizatora, BAPE S.A., Polskiej Izby Biomasy, Czystej Energii.

Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych oraz patronatem medialnym gazet, czasopism, wydawnictw i branżowych portali.

Szczegóły: www.ctpik.com.pl