Data rozpoczęcia
2008-06-24
Data zakończenia
2008-06-26

24-26.06.2008 Bydgoszcz


6. Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu "PELLETS-EXPO" - Salon "BRYKIET-EXPO"


Szanowni Państwo,
W imieniu Centrum Targowego Pomorza i Kujaw mam przyjemność poinformować Państwa o 6 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu "PELLETS-EXPO", które odbędą się w dniach 24-26 czerwca 2008r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59. Po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie SALON "BRYKIET-EXPO".
Zainteresowanie biomasą nie słabnie - interesują się nią zarówno jej producenci (plantatorzy roślin energetycznych), jak i producenci paliwa z biomasy (zrębki, brykiety, pellety), a także twórcy technologii i instalacji oraz ich użytkownicy. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny paliw kopalnych coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Piąta edycja bydgoskiej imprezy potwierdziła, że zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii nie brakuje.
Podczas trzydniowej imprezy swoją ofertę prezentowało ponad 65 firm z Polski i zagranicy. Na stoiskach wystawienniczych eksponowano coraz większą i bogatszą ofertę urządzeń oraz kompletne linie technologiczne do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, nowoczesne kotły grzewcze, kominki, koszyki, palniki, automatykę i armaturę dla kotłowni na biomasę, suszarnie, rozdrabniacze, fabryki pelletów itp. Kolejna edycja stworzy okazję do spotkania wytwórców i dystrybutorów oraz odbiorców branży OZE, wzajemnej wymiany doświadczeń i osiągnięć, nawiązania nowych kontaktów i utrzymywania już istniejących.
Targi odwiedzili specjaliści z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Nowej Zelandii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier. Każdy z odwiedzających mógł spokojnie dowiedzieć się o interesujących go produktach, technologiach, byli to "konkretni odwiedzający", według wystawców klienci "dobrej jakości".
Staramy się, aby stałym elementem każdej imprezy targowej był bogaty program imprez towarzyszących /konferencji, prezentacji, pokazów, konkursów/. W 2008 roku planujemy bogaty program konferencji towarzyszących targom.
Podczas piątej edycji odbyły się dwie Konferencje - krajowa i zagraniczna z tłumaczeniem symultanicznym. W pierwszym dniu targów 26 czerwca miała miejsce Konferencja pt. "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju" współorganizowana z m-cznikiem Czysta Energia. Konferencję otworzył i przedstawił temat inauguracyjny dotyczący wspieraniu rozwoju odnawialnych zasobów energii za środki Unii Europejskiej - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jan Krzysztof Ardanowski. Celem konferencji było przedstawienie aktualnego stanu rozwoju tej branży, wskazanie z jakich środków może ona uzyskać wsparcie finansowe oraz zachęcenie do zainteresowania się tego rodzaju działalnością. Wzrastające ceny energii, a także prognozowane towarzyszące wzrostowi gospodarczemu zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną i cieplną powodują, że coraz większego znaczenia nabiera sposób w jaki gospodarujemy dostępnymi zasobami. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw.
W drugim dniu targów 27 czerwca odbyła się Konferencja współorganizowana ze szwedzkim Bioenergy International pt. "Bioenergy International - aktualności dotyczące pelletu". Zaprezentowany został sektor bioenergii z perspektywy europejskiej. Tematyka została tak dobrana, aby wnosiła nowe perspektywy rozwoju rynku biomasy w naszym kraju. Swoją wiedzą podzielili się przedstawiciele m.in. ze Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec, aby pokazać, że te same technologie zastosowane w różnych krajach mogą przynieść różne rezultaty. Podczas konferencji przedstawione zostały realia różnych krajów oraz ich dotychczasowe doświadczenia, wnioski, które na pewno zachęciły wielu zainteresowanych tematyką i umocniły w przekonaniu, że biomasa to przyszłość, o czym świadczyła żywa i długa dyskusja.
Granulat drzewny jest doskonałym paliwem nadającym się do wykorzystania w instalacjach grzewczych, jak również w systemach ciepłowniczych. Jest coraz chętniej wykorzystywany przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach.
Wśród wystawców i odwiedzających przeważały opinie, że targi PELLETS-EXPO promujące nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne paliwa są potrzebne, tak jak potrzebne jest społeczne propagowanie ekologicznych, alternatywnych, przyszłościowych technologii. Zapraszamy Państwa do ekspozycji, organizacji spotkań podczas imprezy, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców.
Będziemy zaszczyceni mogąc gościć Państwa w gronie wystawców, gości odwiedzających, uczestników konferencji podczas PELLETS-EXPO i BRYKIET-EXPO 2008.
Z wyrazami szacunku
Małgorzata Lepper-Kordas
Dyrektor CTPiK
Szczegóły: www.ctpik.com.pl