Od marcowych targów ISH we Frankfurcie minęło już kilka miesięcy. Nie wszyscy jednak mieli okazję czynnie uczestniczyć w tych największych i najbardziej prestiżowych targach branży grzewczo- instalacyjnej. Z myślą o partnerach biznesowych firmy Viessmann zorganizowano wiosenne spotkania, podczas których firma zaprezentowała najnowsze urządzenia grzewcze, które miały swoje premiery właśnie w marcu nad Menem, a które są już dostępne na rynku polskim.

Koniec maja i początek czerwca to czas, który firma Viessmann spędziła z partnerami biznesowymi, dystrybutorami, instalatorami, a także przedstawicielami mediów związanych z branżą. Z myślą o Państwu, firma starała się odtworzyć atmosferę panującą na targach ISH we Frankfurcie, a także zapoznać Państwa z najnowszą ofertą systemów grzewczych Viessmann, idealnie wpisujących się w hasło „Efektywność Plus”, które odpowiada na wszystkie wyzwania aktualnej sytuacji energetycznej i klimatycznej.

Kontakt mailowy, czy telefoniczny, który na co dzień jest utrzymywany z partnerami biznesowymi, dziennikarzami, jest bardzo cenny, jednak nie ma nic cenniejszego od spotkania twarzą w twarz, uścisku dłoni i bezpośredniej rozmowy. Dlatego też Viessmann postanowił zorganizować pięć spotkań, w Pruszczu Gdańskim, Piasecznie, Mysłowicach, Wrocławiu i Poznaniu, aby mieć okazję spotkania z przedstawicielami wszystkich regionów naszego kraju. Pierwsze spotkanie w Pruszczu Gdańskim różniło się od pozostałych miejscem. Firma postanowiła zaprosić naszych gości na spotkanie na świeżym powietrzu, na działkę, na której już wkrótce powstanie nowy kompleks przedstawicielstwa firmy Viessmann. Zależało nam na tym, aby pokazać Państwu, że firma Viessmann nieustannie się rozwija, wyznacza nowe kierunki.

Z troski o naszych klientów oraz partnerów, chcemy ułatwić Państwu dotarcie do przedstawicieli firmy Viessmann. Stąd też pomysł budowy nowej siedziby na Pomorzu. Podczas spotkań w przedstawicielstwach firmy Viessmann nie mogło oczywiście zabraknąć momentu prezentacji najnowszych urządzeń. Goście mieli okazję zobaczyć, dotknąć, a także zapytać o funkcjonowanie prezentowanych produktów, które powstały w wyniku poszukiwania coraz lepszych, bardziej ekonomicznych rozwiązań. Lista debiutantów jest duża. Wszystkie produkty, zaprezentowane zarówno we Frankfurcie, jak i podczas ostatnich spotkań, są już dostępne w sprzedaży na rynku polskim.

Viessmann od lat uczestniczy w targach ISH we Frankfurcie, które są miejscem premierowych prezentacji najważniejszych rozwiązań i nowinek technicznych inżynierów firmy Viessmann, a także miejscem dyskusji nad polityką energetyczną i zmianami klimatu. W tym roku głównym przesłaniem firmy stało się hasło „Efektywność Plus”, które oznacza, że dla wszystkich nośników energii oferowane są indywidualne rozwiązania w ramach efektywnych systemów. Zarówno systemy kondensacyjne, kotły na drewno, pompy ciepła, czy kolektory słoneczne wpisują się w 100% w ideę hasła „Efektywność Plus”, które z kolei ściśle łączy się z hasłem modernizacji starych, przestarzałych kotłowni, czy systemów grzewczych. Właśnie w modernizacji branża grzewcza widzi bogaty rynek dla swoich towarów. Codziennie na stronach internetowych firmy Viessmann internauci pozostawiają około trzydziestu zapytań dotyczących opłacalności inwestycji oraz doboru odpowiedniej instalacji. Między innymi dzięki temu popyt na urządzenia Viessmann nieustannie rośnie. Aby podkreślić opłacalność i sens inwestycji w nowy system grzewczy, prezes Krause zaprezentował zmodernizowany dom jednorodzinny z lat 90-tych.

W miejsce kompaktowego kotła olejowego zamontowano w nim pompę ciepła, a także instalację solarną z dwoma kolektorami płaskimi. Dzięki poczynionej inwestycji udało się obniżyć koszty centralnego ogrzewania oraz koszt ciepłej wody użytkowej, który przed modernizacją wynosił 6 232,50 zł., a po niej 2 399,06 zł. Jak się później okazało, był to dom naszego mistrza biathlonu- Tomasza Sikory, który osobiście potwierdził efektywność instalacji Viessmann oraz niższe rachunki. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w wielu głowach rodziło się pytanie dotyczące przyszłości branży, turbulencji, z którymi musi zmagać się rynek grzewczo- instalacyjny. Prezes Roland Krause zapewnił o mocnej pozycji firmy Viessmann na rynku, jako lidera, który wyznacza trendy. Odwaga, rozmach działania, badania, innowacje, a przede wszystkim teraźniejszość widziana oczami przyszłości, to filary na których oparte jest przedsiębiorstwo Viessmann. To właśnie Viessmann posiada w swoim dorobku ponad 1000 opatentowanych rozwiązań. Część z nich to „kamienie milowe”, które dokonały przełomu i kompletnie zmieniły kierunek rozwoju techniki grzewczej. Inwestycja w nowoczesną technikę grzewczą opłaci się zawsze i w każdym przypadku. Gwarantuje pewne zyski w postaci redukcji kosztów, oszczędności energii i surowców.

Podczas spotkań, prezes Roland Krause podzielił się również radosną informacją dotyczącą Godła Teraz Polska, którym zostało uhonorowane Policealne Studium Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann. Innowacyjny program oraz profil szkoły, specyficzne przedmioty, a przede wszystkim jakość kształcenia, zostały zauważone i docenione przez kapitułę w kategorii innowacje. Jest to kolejny dowód na to, że obrany kierunek rozwoju jest słuszny.

Wszelkie działania biznesowe nie są możliwe w pojedynkę. Nieustannie wchodzimy w interakcje z partnerami biznesowymi, klientami, jednak nasza wiedza o nich często jest znikoma. W imię hasła „kto ma wiedzę, ten ma władzę”, prezes Krause zachęcał do większej uwagi. Wiedza dotycząca sprzedawanych produktów, obszarów działania, może się przydać przy dalszych inwestycjach. Dr Martin Viessmann w swoim gabinecie posiada globus z zaznaczonymi spółkami na całym świecie, prezes Krause ma mapę z lokalizacją wszystkich firm partnerskich w Polsce. Dzięki takiemu prostemu zestawieniu łatwiej jest obserwować potencjały obszarów, wyniki w wymiarach czasowych i produktowych, a także opracowywać strategie.

Po części oficjalnej, firma Viessmann zaproponowała swoim gościom spędzenie czasu w trochę luźniejszej atmosferze. Kadra biathlonistów, z Tomaszem Sikorą na czele, przygotowała letnie mini zawody biathlonowe. Każdy mógł wziąć w nich udział, sprawdzić formę w biegu oraz celność oka. Chętnych do oddania strzału pod okiem mistrza, nie brakowało. Panowie, jak i panie, wszyscy czynnie uczestniczyli w zawodach. Panie miały utrudnioną sytuację, z powodu wysokich obcasów. Taktyka była różna, jedne panie preferowały bieg na obcasach, co przy strzelaniu gwarantowało wyższą pozycję, zaś część Pań biegła boso do punktu strzeleckiego, aby szybkim biegiem uzyskać dodatkowe punkty. Na zwycięzców czekały nagrody, główną nagrodą była żółta koszulka lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie, z podpisem naszego mistrza- Tomasza Sikory.